X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

The xx już wie, co to miłość

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 12:39
– Na wcześniejszym albumie pisałem o doświadczeniach ludzi wokół mnie. Miałem wówczas 15 lat i nie przeżyłem jeszcze żadnej relacji miłosnej. Na najnowszej płycie "Coexist" opisałem już swoje przeżycia – mówił Oliver Sim z The xx.
Audio
  • Z Oliverem Simem z The xx rozmawia Agnieszka Szydłowska - "Program Alternatywny" 12.07.2012
The xx
The xxFoto: fot. mat. dystrybutora

The xx, czyli Romy Madley Croft (wokal), Oliver Sim (wokal, gitara, bas) oraz Jamie Smith (beaty, sample) są jednymi z najważniejszych debiutantów ostatnich lat i prawdziwym fenomenem na brytyjskiej scenie muzycznej.  Ich drugie wydawnictwo  zatytułowane "Coexist” jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów tego roku i jednocześnie najbardziej strzeżonych projektów studyjnych nad jakimi pracują obecnie światowi artyści.
Oliver Sim podkreślał w rozmowie z Agnieszka Szydłowską, że najnowsza płyta została zrealizowana we własnym studio nagraniowym zespołu. – Pierwszy album nagrywaliśmy w garażu przy naszej wytwórni. Ciągle ktoś przychodził, kręcił się. Tym razem, naprawdę byliśmy  sami, w trójkę przez 15 godzin  dziennie, odcięci od świata, bez koncertów, bez zobowiązań, bez przypadkowych osób – mówił.
Muzyk tłumaczył, że "Coexist” jest bardziej osobista niż ich debiutancki "xx”. Jak powiedział płyta jest zapisem  wydarzeń z jego życia z lata 2011. – To było terapeutyczne - zapisać swoje doświadczenia. Nie chcę powiedzieć, że potraktowałem tę płytę jako osobisty dziennik, ale z pewnością jest ona autobiograficzna – mówił.
Fanem jakich zespołów jest Oliver Sim? Na debiutancką płytę jakiego artysty czeka? Odpowiedź w dźwięku "Program Alternatywny" 12.07.2012.
Album "Coexist" ma się ukazać 10 września.
Zespół wystąpił 7 lipca na Scenie Głównej Open’er Festival.

Wszystkie Trójkowe relacje z gdyńskiego festiwalu znajdziesz TU>>

(pg)