X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kapela ze Wsi Warszawa i Pablopavo znaleźli wspólny mianownik!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 16:34
- Z przeszłości w przyszłość. To jest idea: z jednej strony korzenie, z drugiej wszystko to, co przynosi nam świat współczesny - mówią o swoim projekcie koncertowym Pablopavo, Dewot i Szaja Bisurman.
Audio
Maciej Szajkowski
Maciej Szajkowski Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Pozbawiona wsparcia mass mediów i funkcjonująca w głębokim undergroundzie, samoistnie generuje fantastyczne projekty oraz nietuzinkowych wykonawców - taka opinia panuje powszechnie o scenie world music w Polsce.

Gośćmi Agnieszki Szydłowskiej w "Programie Alternatywnym" byli Maciej Szajkowski, założyciel Kapeli ze Wsi Warszawa, znany z solowych projektów i grupy Vavamuffin poeta i wokalista Pablopavo oraz Mateusz Dobrowolski ze Stowarzyszenia Sztuki Etnicznej "Transetnika". Opowiadali o swoim projekcie "Etno Ugór - Jedna Europa Wiele Kultur II!".

- To wycieczka ku współczesności odnoszącej się i poszukującej tożsamości w muzyce tradycyjnej. Nie będzie odgrzewany kotlet. Raczej muzyka z bardzo precyzyjnie określonym mianownikiem: tradycja i tożsamość - mówi Maciej Szajkowski w Trójce.
10 listopada w warszawskim Palladium w ramach projektu "Etno Ugór - Jedna Europa Wiele Kultur II! zaprezentują się: legendarna postać hiszpańskiej sceny world music Mercedes Peón razem z Kapelą ze Wsi Warszawa, najważniejszym zespołem polskiej sceny folk, a także węgierskie trio Airtist wespół z Pablopavo i Praczasem, których wspólna płyta "Głodne Kawałki”, nagrana przy udziale wybitnych muzyków warszawskiej sceny etno, stała się wydarzeniem roku 2011 na scenie alternatywnej.
- Mercedes Peón to osoba, która na autorskiej płycie brawurowo połączyła z brzmieniami zupełnie współczesnymi najstarsze instrumenty: dudy, liry korbowe, galicyjską wersję tamburynu, pandeiretę. Ona ją wydała po 25 latach uczenia się galicyjskiego folkloru - opowiada Mateusz Dobrowolski.

Słuchaj "Programu Alternatywnego" także na moje.polskieradio.pl
Jak tak różnorodnym artystom współpracuje się przed wspólnym koncertem? Dowiedz się z wywiadu Trójki.
usc

Czytaj także

Pablopavo, Praczas i Spięty w pogoni za kasą

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 11:11
W swoim najnowszym singlu "Stówa" panowie Pablopavo i Praczas zapraszają w podróż śladami banknotu o tytułowym nominale.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: Jestem deynistą

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 16:15
- Jestem "wyznawcą". Zawsze gdzieś ten Deyna ze mną jest - a to na czapce, a to na bluzie. Nie są to kupowane rzeczy, tylko żona mi wyszywa specjalnie - mówi Pablopavo, warszawski muzyk, wokalista reggae i raggamuffin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: Fornalik jeszcze pokaże ząbki

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 15:50
Wspólnie z wokalistą Vavamuffin i liderem grupy Ludziki skomentowaliśmy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia.
rozwiń zwiń