Blur gwiazdą Open'era 2013!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2012 12:52
- To będzie bardzo dobra edycja. Dziś rozpoczynamy pierwszym headlinerem. To zespół, który nigdy jeszcze nie był na naszym festiwalu - zapowiedział dyrektor Mikołaj Ziółkowski w Trójkowym "Programie Alternatywnym.
Audio
  • Pierwsze ogłoszenia nowej edycji Open'era - Mikołaj Ziółkowski w Trójce
Blur wystąpi na Opener Festival 2013
Blur wystąpi na Open'er Festival 2013Foto: fot. mat. promocyjne

Przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3-6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Pierwszym potwierdzonym wykonawcą jest brytyjska formacja Blur

- Negocjacje trwały od zawsze! Ostatnio zespół pojawiał się tylko w Wielkiej Brytanii. Teraz spełnia się jedno z marzeń wielu, wielu fanów festiwalu. A także nasze, organizatorów - wyznał w Trójce Mikołaj Ziółkowski .

Latem 2013 roku to będzie najbardziej oczekiwany zespół na światowych festiwalach, ale, jak na razie, tylko dwie europejskie imprezy potwierdziły ich udział. Dziś do festiwali Primavera Sound i Rock Werchter dołącza festiwal Open’er, który z dumą ogłasza pierwszy polski występ jednego z największych brytyjskich zespołów wszechczasów.

- To świetny zespół koncertowy. Atmosfera pod sceną z pewnością będzie niesamowita. A ja już niedługo pojawię się w Trójce z kolejnym headlinerem - dodał w "Programie Alternatywnym".

Występy Blur, choć w ostatnich latach niezwykle rzadkie, zawsze zbierają najlepsze recenzje, zarówno wśród fanów muzyki, jak i dziennikarzy, a ugruntowana pozycja w ścisłej czołówce światowych gwiazd alternatywnego rocka pozwala im budzić ciągłe zainteresowanie, mimo braku nowego albumu. Z siedmioma płytami w dyskografii i kilkunastoma przebojami na koncie, mają wystarczającą ilość materiału, by zagrać na Open’erze historyczny koncert.

15 listopada wystartowała także sprzedaż biletów w specjalnych, promocyjnych cenach.

 

Przypominamy, że na zeszłorocznym Open'er Festival wystąpiły takie gwiazdy, jak: Björk, Justice , The xx, The Ting Tings , Gogol Bordello , Krzysztof Penderecki z Greenwoodem , Jamie Woon, The Maccabees, Jasie Ware, New Order , Brygada Kryzys , czy Katarzyna Nosowska.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej open'erowej podstronie.
Mikołaj Ziółkowski był gościem "Programu Alternatywnego". Audycję w zastępstwie Agnieszki Szydłowskiej prowadził Piotr Stelmach.

Czytaj także

Kasia Nosowska wśród gwiazd Open'era 2012!

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 20:00
Poznaliśmy gwiazdy World Stage festiwalu Open'er, a są to: Janelle Monáe, Gogol Bordello oraz Public Enemy. Na scenie Tent wystąpi w lipcu Kasia Nosowska, a na Głównej - Bloc Party.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open’er Festival: New Order po raz pierwszy w Polsce!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 19:00
Legenda nowej fali i elektroniki lat 80. oraz Jamie Woon - wizjoner nowoczesnego soulu - wystąpią w lipcu w Gdyni. Gościem Trójkowego "Programu Alternatywnego" był organizator imprezy Mikołaj Ziółkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewenement na skalę światową: Penderecki na Open`erze

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 08:12
Krzysztof Penderecki wykona swoje utwory przed kilkudziesięciotysięczną publicznością festiwalu Open'er. Towarzyszyć mu będzie Johnny Greenwood - gitarzysta legendarnego zespołu Radiohead.
rozwiń zwiń