Zawsze trzeba marzyć!

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 12:51
To jest opowieść o tym, że nawet w najbardziej parszywych czasach nie wolno przestawać marzyć! Między lutym a kwietniem 1982, w bardzo dobrym studiu na warszawskim Wawrzyszewie, swoją debiutancką płytę zarejestrowała Brygada Kryzys.
okładka Czarnej Brygady- tył
okładka Czarnej Brygady- tył

Przed nami koncert, który wypełni materiał z tego albumu! A, że marzyciele są wśród nas i dziś - w pierwszej godzinie porozmawiamy z zespołem Kamp! tuż przed wydaniem debiutu.

Płyta kultowa, od koloru okładki nazywana Czarną Brygadą. Kilka miesięcy po jej wydaniu Tomasz Lipiński i Robert Brylewski rozwiązali zespół. Mimo krótkiej historii Brygada Kryzys to jedna z najważniejszych grup polskiej sceny niezależnej! A może właśnie dlatego? Historia powstania zespołu i samej płyty - fascynująca. Lipiński i Brylewski mijali się przez kilka lat. Mieli własne zespoły. W podobnym momencie je rozwiązali.

Na naszej antenie Robert Brylewski wspominał (przy okazji wydania autobiografii), że postanowił odwiedzić Tomka Lipińskiego, usiedli i ... zaczęli grać! Równie niesamowicie brzmi wejście do studia nagraniowego - nowe, świetnie wyposażone studio Tonpressu trzeba było przetestować. Padło na BK! Pod okiem Kuby Nowakowskiego zespół zarejestrował kilkanaście piosenek, z których 9 trafiło na wydany przez Tonpress album. Do dziś wiele osób uważa, że jest to jedna z najlepiej nagranych płyt w historii polskiej muzyki.
Naszym marzeniem było aby w 30 urodziny płyty posłuchać jej na żywo na antenie Trójki. To marzenie stanie się faktem już w środę. Po godz. 20.00 zapraszam na koncert Brygady Kryzys na naszej alternatywnej scenie. Z wielką radością!

W pierwszej godzinie programu spotkamy się z zespołem Kamp! Na dwa dni przed oficjalną premierą debiutanckiej płyty porozmawiamy o realizowaniu marzeń w XXI wieku :) i posłuchamy - to jasne. To nasza płyta tygodnia! 23 listopada rusza także pełną parą trasa koncertowa promująca debiut.

W tym tygodniu pamiętamy także o nowej płycie Hanne Hukkelberg i jej koncercie 27.11 w Kulturalnej (Warszawa) i Festiwalu Ars Cameralis w Katowicach.

jesteśmy na FB!

do usłyszenia w środę po 19,

agnieszka szydłowska

ps. w związku z moją chorobą wszystko się poprzestawiało - Crystal Castles z "III" mieli być płytą tygodnia, a nie byli. Niestety, teraz muszą chwilę poczekać.

21.11.12

KAMP!- oaxaca /płyta tygodnia

KAMP! - melt /płyta tygodnia

KAMP!- international landscapes /płyta tygodnia

KAMP!- cairo /płyta tygodnia

KAMP!- sirocco /płyta tygodnia

BRYGADA KRYZYS - centrala

***

20-21

koncert Brygady Kryzys ze studia im. Agnieszki Osieckiej.