Atoms For Peace i Izrael kontra Free Form Festival!

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 17:00
Kartka z kalendarza : "Izrael – najważniejszy zespół polskiego reggae dzisiaj kończy 30 lat! 27 lutego 1983 roku miał miejsce pierwszy publiczny występ grupy w klubie Ubab w Warszawie." 25 lutego 2013 roku ukazała się debiutancka płyta Atoms For Peace. Te dwie daty mówią (prawie) wszystko o dzisiejszym programie.
Izrael, 1983
Izrael, 1983Foto: mat.wydawcy

Przedziwnie wzruszające uczucie! Siedzę przy biurku, w radiu a jestem w klubie Ubab 30 lat wcześniej! Za sprawą płyty z rejestracją pierwszego koncertu zespołu Izrael! Oddam głos wydawcy:

- Kilka lat temu okazało się, że istnieje zapis tego koncertu, zawierający kilkanaście zupełnie nieznanych utworów. Na prośbę fanów zespół zgodził się na wydanie limitowanej edycji z tym występem mimo nie najlepszej jakości technicznej tego materiału. Składa się on z trzech części. Każda z nich zawiera piosenki napisane i śpiewane odpowiednio przez Pawła Kelnera Rozwadowskiego, Roberta Brylewskiego i Tomasza Lipińskiego (występującego pod nazwą Goście w Podróży). Wśród nich znajduje się także wiele muzycznych rarytasów, w tym 11 nigdy nie publikowanych utworów Izraela oraz ciekawe aranżacje piosenek, które później weszły do repertuaru zespołu Tilt. Wydawnictwo zawiera dwie płyty cd i wydane jest w limitowanym nakładzie 2000 sztuk.

A my dzisiaj, w dniu z muzyką polskich artystów, zajrzymy na ten album! Premiera sklepowa zaplanowana jest na 8 kwietnia, szczegóły TU.

Płytą tygodnia AMOK czyli debiut płytowy Atoms For Peace, bardzo taneczna płyta! Pod warunkiem, że się tańczy jak Thom Yorke! Singlem tygodnia zapowiedź nowej płyty zespołu Yeah Yeah Yeahs, czyli Sacrilege.

Tydzień bardzo festiwalowy! Dzisiaj Michał Zioło i festiwal Free Form 2013, jutro wieści od Nowej Muzyki i Sacrum Profanum!

do zobaczenia także na FB

i do usłyszenia tuż po 19!

Agnieszka Szydłowska

27.2.13

LAO CHE- zombi

ŚCIANKA- boję się zasnąć, boję się wrócić do domu

L.STADT- Jeff

YEAH YEAH YEAHS - sacrilege /singiel tygodnia

IZRAEL- idą ludzie Babilonu

IZRAEL - wojna w Babilonie ( koncert 1983)

IZRAEL- nie rób tego złego

ATOMS FOR PEACE- ingenue /płyta tygodnia

ATOMS FOR PEACE- dropped /płyta tygodnia

MASS KOTKI- koszeczka

NATHALIE AND THE LONERS- pretty sad

20-21

FAIR WEATHER FRIENDS - all out * Free Form Festival 2013

TRICKY- evolution revolution *Free Form Festival 2013

TRICKY - nothing's changed *Free Form Festival 2013

***

KOLOR MONITOR- eukaliptus

BLONDYNI- nananana

FOX- hitmaker

KALIBER 44- to czyni mnie innym od was wswzystkich

UL/KR- anonim

Czytaj także

You grow old + you grow cold...

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 17:36
Koncert Electric Guest przeniesiony na piątek! A ja dzisiaj w kółko słucham "Push the sky away", z wielką przyjemnością! Ta i inne płyty - po 19!
rozwiń zwiń