Oszibarack: z techno czerpiemy esencję

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 11:00
- Techno to nie są białe rękawiczki, gwizdek i odkurzacz na plecach. To nie to. Techno ma wiele twarzy - mówili w "Programie alternatywnym" członkowie zespołu Oszibarack.
Audio
  • Oszibarack: z techno czerpiemy esencję (Program alternatywny/Trójka)
Oszibarack: z techno czerpiemy esencję
Foto: vimeo.com

Muzycy o swoich zainteresowaniach: inspiracjach ciemnym techno, nowoczesnym hip hopem, a także projektem Two Fingers, który będzie jedną z gwiazd tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, opowiadali Agnieszce Szydłowskiej w kontekście nowej płyty.

Album zatytułowany "12" ukazał się 24 kwietnia. Skąd pomysł na tytuł? - W 2012 wszyscy mieliśmy jakieś kryzysy, miał być koniec świata. Dla nas to też był symboliczny koniec świata (z zespołu odeszła wokalistka Patrycja). "12" nawiązuje też do winyli dwunastocalowych - mówił Agim Dzeljilji

.

Nagranie przynosi dwie piosenki i bardzo dużo muzyki. - Płyta, która została nagrania na tzw. setkę, czyli bez tradycyjnej postprodukcji. Sesja nagraniowa trwała 4 dni, później naniesione zostały minimalne poprawki - opowiadał Jan Młynarski .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Audycji "Program alternatywny" można słuchać w każdą środę i czwartek między 19 a 21. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Techno

Czytaj także

"Heart Times". Novika odsłania melancholijne serce

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 10:50
- Mam wrażenie, że nastały ciężkie czasy i w moim dorosłym życiu po raz pierwszy stykam się z taką sytuacją - mówi tuż przed premierą płyty "Heart Times" Novika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron Nowa Muzyka: zagrają Two Fingers, Deptford Goth i UL/KR

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 20:03
Na festiwalu zaprezentują się nie tylko weteran,i ale i debiutanci. - Po raz kolejny będziemy mogli łapać czas, czyli obserwować kogoś, kto dopiero zaczyna. Myślę, że to początek bardzo przyjemnej artystycznej przygody - mówiła Agnieszka Szydłowska, ogłaszając kolejne gwiazdy festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
rozwiń zwiń