Mike Patton i Tomahawk na T-Mobile Nowe Horyzonty 2013

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 10:10
- Od dawna nie pojawiły się na scenie muzycznej takie osobowości jak Tom Waits, Nick Cave, czy Bob Dylan. Tym bardziej cieszymy się, że zagra we Wrocławiu Mike Patton, który niewątpliwie jest wybitnym artystą i będzie na wyciągnięcie ręki – opowiadał Kostas Georgakopulos.
Audio
  • Kostas Georgakopulos o atrakcjach muzycznych T-Mobile Nowe Horyzonty (Program alternatywny/ Trójka)
Mike Patton podczas koncertu 10 sierpnia 2010
Mike Patton podczas koncertu 10 sierpnia 2010Foto: wikipedia/ CC/ Roberto Re

Formacja Tomahawk wystąpi 22 lipca 2013 roku we Wrocławiu na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty w Arsenale. Koncert w klubie festiwalowym będzie częścią europejskiego tournée promującego najnowszą płytę Tomahawk "Oddfellows" (Ipecac Recordings, 2013), wydaną po sześciu latach przerwy. Wrocławski występ amerykańskiego zespołu Tomahawk będzie jedynym i pierwszym koncertem w Polsce.

Tomahawk to supergrupa dowodzona przez Mike’a Pattona, niezwykle aktywnego multinstrumentalistę, wokalistę i producenta muzycznego, znanego przede wszystkim z występów w rockowych formacjach Faith No More i Fantômas. Skład kapeli uzupełniają gitarzysta Duane Denison (The Jesus Lizard, Legendary Shack Shakers), perkusista John Stanier (Battles, Helmet, The Mark of Cain) oraz od tego roku basista Trevor Dunn, który współpracował z Pattonem przy innych projektach (Mr. Bungle, Fantômas).

Na tym jednak nie kończy się lista muzycznych atrakcji wrocławskiego festiwalu. Kostas Georgakopulos - kurator muzyczny T-Mobile Nowe Horyzonty zapowiadał w "Programie alternatywnym”, że tegoroczna edycja festiwalu pełna będzie ciekawych propozycji muzycznych. – Po raz kolejny we Wrocławiu pojawi się kanadyjska wokalistka Peaches. W ubiegłym roku zagrała u nas koncert i zakochała we Wrocławiu. W tym roku pokazujemy jej film "Jak zrobić Peaches" w konkursie filmów o sztuce – mówił gość Agnieszki Szydłowskiej.


Co jeszcze czeka na fanów filmu i muzyki we Wrocławiu? Oto tylko kilka haseł: Rykarda Parasol feat. Mela Koteluk & Misia Furtak, Elektro Moskva, L.U.C  & Motion Trio, Mikołaj Trzaska Mówi Movie, Diamanda Galás. O wszystkim opowiadał Agnieszce Szydłowskiej gość "Programu alternatywnego”. Zapraszamy do słuchania.
(ei)

Zobacz więcej na temat: FILM MUZYKA Wrocław

Czytaj także

Roman Gutek o Nowych Horyzontach: kino zrobiło 10 kroków do przodu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2013 12:07
- Kino już nie szuka taniej sensacji w odmienności, inności, tylko pokazuje zwyczajnych ludzi w zwyczajnych sytuacjach - mówił Roman Gutek, dyrektor Nowych Horyzontów o filmach, które będą prezentowane na wrocławskim festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzą Nowe Horyzonty!

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 07:00
W czwartek 18 lipca zaczyna się we Wrocławiu 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. To będzie wielkie, 11-dniowe święto miłośników kina. Jak przed rokiem – podpowiadamy, na które filmy warto zwrócić uwagę.
rozwiń zwiń