Alex James z Blur: popłakałem się, gdy usłyszałem, że bilety się wyprzedały

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 12:01
- Dopiero gdy ponownie zaczęliśmy razem grać, uświadomiłem sobie, jak bardzo mi tego brakowało - mówi basista Blur o reaktywacji grupy.
Audio
  • Alex James z Blur: popłakałem się, gdy usłyszałem, że bilety się wyprzedały (Program Alternatywny/Trójka)
Damon Albarn, wokalista brytyjskiego zespołu Blur, podczas występu grupy w pierwszym dniu Opener Festival w Gdyni
Damon Albarn, wokalista brytyjskiego zespołu Blur, podczas występu grupy w pierwszym dniu Open'er Festival w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Działalność Blur uległa zawieszeniu w roku 2003. Muzycy ponownie zaczęli występować razem w 2009. - Po rozstaniu z zespołem ożeniłem się, urodziło mi się pięcioro dzieci, zamieszkałem na farmie, zająłem się tym, o czym zawsze marzyłem: produkcją sera. I nagle z tego świata ponownie wskoczyłem do pracy z zespołem - wspomina Alex James.

Blur nie zagrał wcześniej w Polsce, bo... >>>

Basista Blur opowiada, że gdy po kilkuletniej przerwie zespół miał zagrać pierwszy wielki koncert w londyńskim Hyde Parku, był pełen obaw, czy uda się zapełnić widownię. - Bilety były w sprzedaży od godziny 9.00 rano, mój telefon zadzwonił dwie minuty po tej godzinie. To był nasz menedżer; mówił, że wszystkie bilety się sprzedały. Popłakałem się - opowiada muzyk.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej podstronie poświęconej Open'er Festival

W jego ocenie przez czas, w którym Blur nie koncertował, bardzo zmieniła się scena muzyczna. Pojawiły się wielkie gwiazdy, sprzedające miliony płyt, jak Lady Gaga czy Rihanna. - Gdyby Blur dziś zaczynał w starciu z nimi, nie miałby szans. Tacy artyści są trochę jak wielkie przemysłowe farmy, coraz silniej wypierający małe, tradycyjne gospodarstwa - mówi basista. Według Alexa Jamesa  złotym okresem dla muzyki popularnej były lata od połowy 60. do połowy 90.

Agnieszce Szydłowskiej i Michałowi Nogasiowi udało się spotkać z basistą Blur podczas Open'er Festival 2013.

Polecamy kanał Open'er Festival na moje.polskieradio.pl

Audycji "Program Alternatywny" można słuchać w każdą środę i czwartek między 19.00 a 21.00 Zapraszamy!

(pg)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Open'er Festival 2013

Czytaj także

Lider The National: połowa moich tekstów nie ma sensu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:00
- Wydobywania piękna ze smutku nauczyłem się od mistrzów: Leonarda Cohena i Toma Waitsa - wyznał Matt Berninger w rozmowie z Agnieszką Szydłowską i Michałem Nogasiem. Spotkanie odbyło się podczas tegorocznego Open'era.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Devendra Banhart i jego miłosna historia z komarem-dandysem

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:00
Amerykański songwriter, występujący na tegorocznym Open'erze, przedstawił Agnieszce Szydłowskiej autorską interpretację swojej piosenki "Mi Negrita"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kings of Leon: czasami z zazdrością patrzymy na supportujące nas zespoły

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 09:07
- Jesteśmy nieustannie w trasie. Nie mamy zbyt wiele czasu, żeby spędzać go w domu, ale jest nadzieja - w 2015 roku planujemy zrobić sobie przerwę - mówił Caleb Followill z Kings of Leon Agnieszce Szydłowskiej.
rozwiń zwiń