X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Yannis Philippakis: chcieć więcej byłoby chciwością

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2013 17:00
- Chcę, żebyśmy byli najlepszym zespołem na świecie, choć niekoniecznie największym. Zależy mi, żeby na naszych koncertach ludzie czuli, że to najlepszy występ, jaki widzieli w życiu, ale nie jest dla mnie ważne czy na widowni będzie 200 osób czy kilka tysięcy - mówi Yannis Philippakis, wokalista zespołu Foals.
Audio
  • Yannis Philippakis: chcieć więcej byłoby chciwością (Program alternatywny/Trójka)
Yannis Philippakis, wokalista brytyjskiego zespołu Foals podczas koncertu na scenie głównej, trzeciego dnia Opener Festival 2011 w Gdyni
Yannis Philippakis, wokalista brytyjskiego zespołu Foals podczas koncertu na scenie głównej, trzeciego dnia Open'er Festival 2011 w GdyniFoto: PAP/Adam Warżawa

Czy bardzo zmienili się jako zespół od poprzedniego koncertu w Polsce? - Zestarzeliśmy się - odpowiada przekornie gość Agnieszki Szydłowskiej. - Więcej rozumiemy z tego, co robimy muzycznie. Ale doświadczenie, którego nabierasz, może też być twoim wrogiem. Kiedy zaczynasz komponować, twoje piosenki - mimo nieporadności - mają swój urok. Ta magia może później zniknąć, trzeba być tego świadomym. Czasami staram się patrzeć na muzykę jak dawniej – opowiada gość "Programu alternatywnego".

Jakie są tego efekty? Próbą takiego powrotu do przeszłości jest piosenka "Providence" na najnowszej płycie Foals "Holy Fire".

Yannis i muzycy Foals wielokrotnie podkreślali w wywiadach znaczenie wolności. - Czuję się wolny. Byłbym nieszczęśliwy mając pracę, której nie lubię. Dla mnie wolnością jest robienie muzyki, granie z przyjaciółmi, podróżowanie. Mam szczęście, że nie popadam w rutynę dnia codziennego. Właśnie o tym marzyłem w wieku 14-15 lat - mówi artysta.

Jak dodaje, wciąż cieszy go koncertowanie. - Lubię grać, być na scenie, spotykać się z fanami, nawet podczas wywiadów nie jest tak źle - konstatuje.

Ale nie każdy występ na scenie jest udany. Od czego to zależy? - Od wielu rzeczy. Często liczę, że będzie wspaniale, a potem jestem rozczarowany. Bardzo ważna jest publiczność, jej energia. Jeśli ją czujemy, to zazwyczaj koncert jest udany, nawet jeśli pojawiają się problemy z dźwiękiem czy naszym samopoczuciem - mówi wokalista.

A jaki był koncert zarejestrowany na DVD "Live at The Royal Albert Hall"? I dlaczego zespół zdecydował się na nagranie albumu koncertowego? Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu Agnieszki Szydłowskiej. Rozmowa została nagrana kilka godzin przed występem grupy w warszawskiej Stodole, który miał miejsce 19 października.
Audycji "Program alternatywny" można słuchać w każdą środę i czwartek między 19.00 a 21.00 Zapraszamy!

(gs)

Czytaj także

Dziennikarze Trójki nominowani do MediaTorów!

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 14:00
Dziennikarze związani z Programem III Polskiego Radia: Agnieszka Szydłowska i Marek Wałkuski to kandydaci do nagród w 7. edycji plebiscytu MediaTory.
rozwiń zwiń