X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

14 muzyków na setkę, czyli nowa płyta Marka Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 10:32
- W porównaniu z wcześniejszymi albumami, to płyta zrobiona z pewnym rozmachem. Kwintet jazzowy jest tu zasilony 9-osobowym zespołem muzyków klasycznych - mówił Marek Napiórkowski o krążku "UP!" w audycji "Mało obiektywnie".
Audio
  • 14 muzyków na setkę, czyli nowa płyta Marka Napiórkowskiego (Mało obiektywnie/Trójka)
Marek Napiórkowski
Marek NapiórkowskiFoto: Marcin Kydryński / mat. prasowe

- To nie jest płyta ważniejsza niż poprzednie, do dzisiaj mam ogromny związek emocjonalny z każdym moim albumem. Ale ten krążek jest szczególny z dwóch powodów: po pierwsze jest najnowszy, po drugie był dość dużym przedsięwzięciem logistyczno-organizacyjnym - wyjaśnia gitarzysta jazzowy i kompozytor, lider własnych zespołów i jeden z najbardziej cenionych w Polsce muzyków sesyjnych.

"UP!" to kolejny krążek w dorobku Marka Napiórkowskiego po dobrze przyjętych przez recenzentów albumach "NAP" i "Wolno" oraz koncertowej płycie "KonKubiNap". Najnowsze wydawnictwo zostało zarejestrowane na tzw. setkę - wszyscy muzycy (łącznie 14 osób) zagrali w studio jednocześnie.

Marek Napiórkowski: nie podlegam "podpałce">>>

Kompozycje Marka Napiórkowskiego zawarte na płycie "UP!" wykonał zespół złożony ze znakomitych jazzmanów: Krzysztofa Herdzina (fortepian), Amerykanina Clarence'a Penna (perkusja), Roberta Kubiszyna (kontrabas i gitara basowa), Adama Pierończyka (saksofony sopranowy i tenorowy) oraz Henryka Miśkiewicza (klarnet basowy).

W dwudniowej sesji nagraniowej wzięli też udział muzycy klasyczni, tworzący nonet (flet, obój, dwa klarnety, klarnet basowy, puzon, fagot, waltornia i wiolonczela). Dzięki aranżacjom Krzysztofa Herdzina w autorskich kompozycjach Marka Napiórkowskiego znalazło odbicie kilka muzycznych światów: improwizowany, dynamiczny jazz spotyka się tu z wyrafinowaną współczesną kameralistyką, filmowa i teatralna ilustracyjność idzie w parze z ulotnymi balladami.

Trójkowy koncert Marek Napiórkowski Trio (wideo)>>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Mariusz Owczarek.

Audycja "MO, czyli mało obiektywnie" na antenie Trójki w sobotę o godz. 22.05.

(mk/mat. prasowe)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA