"Ziemie obiecane" Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 14:50
- Jestem zaskoczony tak dobrym odbiorem materiału z mojej najnowszej płyty - przyznaje muzyk w radiowej Trójce. I dodaje, że to muzyka "kameralna, do słuchania w specyficznych warunkach, nie każdemu przypadnie do gustu".
Audio
  • Krzysztof Napiórkowski o swoim nowym albumie "Ziemie obiecane" (Trójka/ MO czyli Mało Obiektywnie)
Krzysztof Napiórkowski
Krzysztof NapiórkowskiFoto: mat. prasowe

/

W sklepach jest już dostępna czwarta płyta Krzysztofa Napiórkowskiego "Ziemie obiecane". Znajduje się na niej 11 kompozycji do tekstów Bolesława Leśmiana, Krzysztofa Karaska i Wojciecha Kassa oraz własnych.
- Album został życzliwie przyjęty. Dostaję sporo informacji zwrotnych od słuchaczy, że płyta gości w ich odtwarzaczach, w sercach. To dla mnie duże wyróżnienie, że wśród tak bogatej oferty znalazło się miejsce dla mojej muzyki  - mówi w audycji "MO czyli Mało Obiektywnie".
- To jest muzyka kameralna, do słuchania w specyficznych warunkach, nie każdemu przypadnie do gustu. Tym bardziej jestem zaskoczony tak dobrym odbiorem - dodaje gość Mariusza Owczarka.

Artysta zdradza, że w tej chwili dopinany jest harmonogram trasy koncertowej promującej krążek. W pracy nad płytą pomagali gościowi Trójki: gitarzysta Marek Napiórkowski, perkusista Daniel Kapustka, basista Maciej Magnuski i saksofonista Szymon Kamykowski.

Na albumie można usłyszeć także kwartet smyczkowy “Fusion Strings” pod kierunkiem Michała Jurkiewicza. Wokalnie Napiórkowskiego wsparły Dorota Miśkiewicz i Olga Boczar.

Krzysztof Napiórkowski to polski wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny i multiinstrumentalista. Pierwszą autorską płytę wydał w 2008 roku. Na krążku "Introspekcja" wystąpili m.in. Grzegorz Turnau i Joanna Kondrat.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody głównej na Festiwalu Piosenki Artystycznej Poetycka Dolina w Warszawie (2006 rok), trzeciej nagrody Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie (2005) oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej w Oleśnie (2005).
Z Krzysztofem Napiórkowskim rozmawiał Mariusz Owczarek.

"Mało Obiektywnie" na antenie Trójki w każdą sobotę od godz. 22.00 do północy.

(Trójka/mat.promocyjne/Wikipedia/kk, ei)

Czytaj także

Dagadana zafascynowana poezją Janusza Różewicza

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 19:32
- To nie jest wynik chłodnej kalkulacji. Temat sam wpadł nam w ręce. Nie zaaranżowaliśmy piosenek do poezji, aby zrobić kolejny album, ona sama nas pociągnęła do tego. Chcieliśmy też wypromować poetę, który sam nie miał szansy tego zrobić - opowiadał o albumie "List do Ciebie" zespołu Dagadana Mikołaj Pospieszalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruce Springsteen: ludzkie historie i dylematy zaklęte w dźwięki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 03:00
Jaki jest Bruce Springsteen? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć biografia muzyka, której polska edycja właśnie ukazała się na rynku. Książka opowiada nie tylko o artyście, ale również kontekście kulturowym i politycznym otaczającym twórcę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martusewicz o piosence dla "Stopy": po prostu musiała powstać

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 09:41
W maju mijają trzy lata od śmierci perkusisty Piotra "Stopy" Żyżelewicza. Jego przyjaciele nagrali specjalny utwór, którym uczcili jego pamięć - "Stopa R.I.P.".
rozwiń zwiń