Urszula: fajnie było wejść w klimat lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 14:47
- Piosenki na tej płycie to kamienie milowe w mojej twórczości. Miały na mnie największy wpływ i wryły się w ludzką pamięć - mówi Urszula o albumie "Wielki Odlot 2: Najlepsze 80-te". Artystka była gościem audycji "Mało obiektywnie".
Audio
  • Urszula: fajnie było wejść w klimat lat 80. (Mało obiektywnie/Trójka)
Urszula
UrszulaFoto: mat. promocyjne

''"Wielki Odlot 2: Najlepsze 80-te" to przekrojowy album będący powrotem do początków kariery artystycznej Urszuli . Zawiera jej największe przeboje z lat 80. oraz dwa premierowe single. Nie jest to jednak zwykłe wydawnictwo typu "the best of”, ponieważ artystka zdecydowała się nagrać wszystkie utwory na nowo. Dzięki temu przeboje takie jak "Luz blues, w niebie same dziury”, "Podwórkowa kalkomania”, "Bogowie i demony” czy "Dmuchawce, latawce, wiatr” brzmią bardzo świeżo, nie tracąc przy tym swojego charakterystycznego klimatu.

- Namawiano nas na kompilację, na nagranie singla do już istniejących piosenek. To dla nas byłoby pewnie zbyt słabe. Miałam ochotę przesunąć się w tamte czasy, zobaczyć jak się czułam, czy w tej chwili byłabym w stanie to zaśpiewać w taki sam sposób. Pomyślałam, że fajne byłoby znaleźć takie barwy, takie brzemienia, spróbować wejść w klimat tamtych lat - opowiada gość audycji "Mało obiektywnie" .


Artystka zdradza, że linie wokalne nagrała w ciągu dwóch dni. - Największy problem miałam z piosenkami, które cały czas śpiewamy i gramy na koncertach. Rzecz dziwna, ale one chyba najbardziej się zmieniły, wynaturzyły trochę, przepoczwarzyły i ewoluowały. Najłatwiej było z tymi, których do tej pory nie grałam od lat 80. Największy problem miałam z "Małą". Nie mogłam wejść w klimat takiej neutralności w śpiewaniu, jaki miałam nagrywając to w 1984 roku. Cieszę się, że z głosem nie jest najgorzej, jest super. Rzadko się chwalę, ale jestem zadowolona, że w tej działce się niewiele zmieniło - cieszy się Urszula.

"Mało Obiektywnie" na antenie Trójki w każdą sobotę od godz. 22.00 do północy.

(mat. promocyjne, mp/tj)

Czytaj także

Marta Król: serce wyrywało mnie w stronę jazzu

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 15:36
- Na koncercie są inne emocje. Bardzo trudno wzbudzić je, gdy jest się samemu w studiu, w wąskim, ciasnym pomieszczeniu i trzeba wejść w piosenkę całkowicie. Zazwyczaj gaszę światło i staram się stworzyć w sobie przestrzeń, żeby "być" całkowicie w danym utworze - opowiada wokalistka Marta Król, gość audycji "Mało Obiektywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

SBB i Michał Urbaniak na Warsaw Summer Jazz Days: będzie improwizacja!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 17:17
Muzycy planowali wspólny występ od ponad 30 lat. Tym koncertem (9 lipca) zacznie się Warsaw Summer Jazz Days. Na festiwalu wystąpią SBB i Michał Urbaniak. Mówiliśmy o tym w audycji "Kwadrans Jazzu"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Jazz na Starówce: obalamy stereotyp, że jazz nie jest popularny

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 11:56
- Ten festiwal ciągle ewoluuje, od skromnego cyklu koncertów na rynku Starego Miasta w Warszawie do festiwalu o formacie europejskim, z plejadą gwiazd i ze wspaniałymi polskimi akcentami muzycznymi - mówi w audycji "Markomania" Iwona Strzelczyk-Wojciechowska z Festiwalu Jazz na Starówce.
rozwiń zwiń