"Mało obiektywnie" z Bielskiej Zadymki Jazzowej. Rozmowa z Evgenyem Pobozhiyem

– Przywiązuję bardzo dużą uwagę do pokazania mojej muzyki, która opiera się na łączeniu fusion i jazzu. Z tej perspektywy staram się widzieć i opisywać świat – mówił wybitny młody gitarzysta jazzowy Evgeny Pobozhiy tuż po koncercie w klubie Klimat w Bielsku-Białej, gdzie, pod patronatem Trójki od 24 lutego trwa 22. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa.
Evgeny Pobozhiy
Evgeny PobozhiyFoto: mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł MO, czyli Mało Obiektywnie 2020/02/29 00:04
Prowadzący Mariusz Owczarek
Opis
Pochodzący z Syberii, 30-letni Evgeny Pobozhiy ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Międzynarodowym Konkursie Jazzowym organizowanym przez Instytut Herbie’ego Hancocka w Waszyngtonie. Jurorami w konkursie byli giganci współczesnej gitary jazzowej: Stanley Jordan, Lionel Loueke, Russell Malone, Pat Metheny, Chico Pinheiro, Lee Ritenour i John Scofield. Jak powiedział muzyk w krótkiej rozmowie z Mariuszem Owczarkiem, udział w festiwalu Lotos Jazz Bielska Zadymka Jazzowa nie jest jego pierwszym zetknięciem z naszym krajem.

– Byłem już raz w Polsce z Igorem Butmanem, jednak to tu odbył sie pierwszy polski koncert mojego zespołu. Cieszę się, bo to duży i ważny festiwal, na którym mogłem podzielić się moją muzyką z publicznością. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Na koncercie zagrałem tylko swoje kompozycje – opowiadał artysta. – Jestem wielkim fanem moich kolegów z zespołu. To wielkie przeżycie i przyjemność dzielenia sceny z mistrzami – dodał.
22. Bielska Zadymka Jazzowa 22. Bielska Zadymka Jazzowa
W audycji pojawili się także inni zadymkowi artyści: Tomasz Bura, bracia Dawid i Damian Kostka, Krzysztof Baranowski, dyrektor festiwalu Jerzy Batycki oraz dyrektor festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu Krzysztof Maj.

Sponsor  Sponsor

kr

Playlista