X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bruce Springsteen: śpiewam o sprawach, których doświadcza każdy człowiek

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2013 15:56
40 lat temu, 5 stycznia 1973 roku, ukazał się debiutancki album Bruce'a Springsteena "Greetings From Asbury Park, N.J.". Z tej okazji przypominamy fragmenty archiwalnego wywiadu Piotra Kaczkowskiego z legendarnym muzykiem.
Audio
  • Bruce Springsteen: staram się nie powtarzać
  • Bruce Springsteen: każda piosenka pochodzi z całości twoich doświadczeń
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: wikipedia, Commons:Bundesarchiv, Thomas Uhlemann

- Staram się nie powtarzać. Wiem, to najtrudniejsze zadanie, szczególnie dla kogoś, kto jest na scenie muzycznej już tak długo. Ale ciągle trzeba szukać sposobu spojrzenia na świat inaczej, z innego punktu widzenia. Czasami to przynosi rezultaty, czasami nie. Ale na tym polega twoja praca: na pogłębianiu tematów, poszerzaniu pola widzenia, na pisaniu wciągających opowiadań - mówił Bruce Springsteen Piotrowi Kaczkowskiemu w kwietniu 1997 roku. Muzyk tłumaczył, że zależy mu na tym, by słuchający jego piosenek pomyślał: "Tak, to prawda, takie jest życie".

Więcej muzyki w Trójce>>>

"Boss" zdradził, że interesuje się psychologią. - Zawsze zadaję sobie pytania: co kieruje naszym postępowaniem?, Co wpływa na nasze zachowanie danego dnia?, Do jakiego stopnia potrafimy je kontrolować, panować nad jego impulsami? - mówił.

Bruce Springsteen wyjaśniał, że inspiracje do pisania piosenek czerpie z wielu źródeł: rozmów z przyjaciółmi i samym sobą, lektury, kina, podróży. - Każda piosenka pochodzi z całości twoich doświadczeń - podsumował.

Na audycję Mariusza Owczarka "MO, czyli

Czytaj także

Włochy: studia na temat piosenek Bruce’a Springsteena

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2012 12:59
Na Papieskim jezuickim Uniwersytecie w Rzymie otwarto nowe, cieszące się sporym zainteresowaniem, seminarium. Jego tematem jest twórczość piosenkarza rockowego, Bruce’a Springsteena, a uściślając – zawarte w pisanych przez niego tekstach wątki biblijne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MO 61/2012 29 grudnia

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 23:55
Zaprasza Mariusz Owczarek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MO 1/2013 5 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 23:00
Zaprasza Mariusz Owczarek.
rozwiń zwiń