X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Amerykanin w polskiej skórze

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 20:00
- W trakcie koncertów zmieniam się w kogoś innego – Piotr Jan Brzeziński, znany także jako Peter J. Birch, rozmawiał z Mariuszem Owczarkiem o swoje najnowszej płycie "When The Sun’s Risin’ Over The Town".
Audio
Peter John Birch
Peter John BirchFoto: Peter John Birch/Facebook

Muzyk ma na swoim koncie także EPkę "In My Island" wydaną w 2010 roku. Jednak płyta "When The Sun’s Risin’ Over The Town" to pierwszy długogrający album Piotra Brzezińskiego. Gość Trójki, zapewnia, że długość materiału, to nie jedyna zmiana. – Piosenki, które znalazły się na EPce były bardziej folkowe. Teraz bliżej mi do country. Na płycie towarzyszą mi też goście – mówił.

Muzyk nie ukrywa, że najbardziej inspiruje go muzyka amerykańska. Słychać to także w tekstach napisanych w języku angielskim. – Taki jest mój pomysł na siebie, aktorskie podejście, to tak, jakbym zakładał maskę. Gdybym śpiewał po polsku, pewnie występowałbym jako Piotrek Brzeziński, a nie Peter J. Birch. – mówi gość Trójki.

Płyta "When The Sun’s Risin’ Over The Town" zbiera świetne recenzje, a Brzeziński przygotowuje się do trasy koncertowej. Posłuchaj całej rozmowy, a dowiesz się o planach powołania zespołu, międzynarodowej trasie i jak będą wyglądać jego występy.

Rozmawiał Mariusz Owczarek.

"Mało Obiektywnie" na antenie Trójki w każdą sobotę o godz. 22.05. Zapraszamy!

Zobacz więcej na temat: język angielski MUZYKA