Cuba de Zoo: "Trucizna" ma kopać

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2013 19:37
- Muzyka rockowa nie jest pastelowa, jest wyrazista. Mam nadzieję, że słuchacze zobaczą, że na naszym drugim albumie "Trucizna" bardziej o tę wyrazistość zawalczyliśmy niż na naszej pierwszej płycie "Rozkaz" - mówił Kuba Podolski z zespołu Cuba de Zoo.
Audio
  • Cuba de Zoo: muzyka rockowa nie jest pastelowa (MO, czyli Mało Obiektywnie/Trójka)
Koncert grupy Cuba De Zoo w Trójce
Koncert grupy Cuba De Zoo w Trójce Foto: W. Kusiński/ PR

/

W poniedziałek 9 września pod patronatem Trójki ukaże się nowy, drugi album zespołu Cuba de Zoo zatytułowany "Trucizna". Na nowej płycie zespół opowiada historie o życiu i śmierci oraz stanach, które je ze sobą łączą. Tytułowy utwór z drugiej płyty grupy miał swoją premierę radiową 3 sierpnia 2013 w "MO, czyli Mało Obiektywnie" .

W przededniu ukazania się albumu Kuba Podolski był gościem tej samej audycji. - Zastanawiam się czasami, czy nie za dużo mówię o tym, co robię, czy nie za bardzo dopowiadam, czy nie wystarczy czasami po prostu, żeby muzyka broniła się sama - mówił Mariuszowi Owczarkowi.

Zespół Cuba de Zoo tworzą: Kuba Podolski, Adam Goniszewski, Przemek Nagadowski. Muzycy wystąpili 3 września 2011 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo z tego koncertu.

Na audycję "MO, czyli Mało Obiektywnie" w soboty po godz. 22.00 zaprasza Mariusz Owczarek.

Na audycję "Mało Obiektywnie" w soboty po godz. 22 zaprasza Mariusz Owczarek.

(pg/mat. promocyjne)

Zobacz więcej na temat: cuba de zoo MUZYKA

Czytaj także

Cuba de Zoo - album "Trucizna"

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2013 07:00
Cuba de Zoo to jeden z ulubionych zespołów dziennikarzy Radiowej Trójki. Zespół stanowi TRIO i jako trio stawia na trzy elementy: energię, melodie i dobre polskie teksty. Udało się to w przypadku debiutanckiego albumu "Rozkaz”. Na kolejnej płycie "Trucizna” zespół przedstawia materiał o wiele dojrzalszy zarówno pod względem muzycznym, jak i w warstwie tekstowej.
rozwiń zwiń