Fismoll o doświadczeniu muzyki doskonałej

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2014 14:00
Artysta w rozmowie z Piotrem Stelmachem wspominał swój pierwszy pobyt w górach. Brakowało mu wówczas muzyki, bo odtwarzacz zepsuł się w trakcie podróży. - Uratował mnie nauczyciel sztuki z gimnazjum, który dał mi posłuchać utworów "Fratres" i "Spiegel im spiegel" Arvo Pärta.
Audio
  • Fismoll o doświadczeniu muzyczki doskonałej (Offensywa/Trójka)
Fismoll
FismollFoto: mat.prasowe/PR Mood Production

- To piękna ilustracja nieskończoności. To było moje pierwsze doświadczenie muzyki, w której parę dźwięków tworzy doskonałą całość. Nie trzeba perkusji, wystarczą jednie skrzypce. To wypełniało przestrzeń. W takich momentach doświadczam bliskości Boga. To jest piękne, pomaga rozwijać siebie, budzi chęć stawania się dobrym - wyznaje Fismoll.

Jak podkreśla muzyk, potrzeba słuchania muzyki i otaczania się nią jest bardzo ważna. To wręcz pewnego rodzaju przymus. Jak przyznaje prowadzący "Offensywę" Piotr Stelmach, także dla niego jest to istotne. Niedawno w środku nocy jechał do Trójki po swoje słuchawki, bo bez nich nie mógł w domu słuchać głośno muzyki, kiedy wszyscy spali...


Wracając do historii swojego pseudonimu Fismoll przyznał, że wiąże się on z jego charakterem. - Mollowe tonacje łatwiej mi podchodzą. Lubię w nich przeżywać, tak jest dla mnie łatwiej - przyznaje artysta.

Do słuchania "Offensywy" zapraszamy w każdy piątek między  22.00 a 24.00.
(gs/mk)


Zobacz więcej na temat: MUZYKA Piotr Stelmach Trójka

Czytaj także

Gaba Kulka: trudniej napisać swoją piosenkę niż nagrać cover

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2013 13:29
- Jeżeli jest wspólnota "przeżycia" na linii słuchacz- wykonawca to mam nadzieję, że wszystkim ten koncert zrobił tak dobrze jak nam - tak komentowała swój występ na antenie Trójki Gaba Kulka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Niemen - jego piosenki bez niego nie istnieją

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2014 05:35
To był niezwykły dzień i niezwykła okazja, a zatem w "Offensywie" pojawili się również niezwykli goście. W 10. rocznicę śmierci Czesława Niemena do studia Trójki zawitali wybitni artyści, by opowiedzieć o Niemenie i jego muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ojcowskie dylematy Eddiego Veddera

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2014 11:19
- Spotkałem ostatnio Bruce'a Springsteena, rozmawialiśmy o ojcostwie, o tym, czy należy chronić dziecko przed wszystkim. Czy przez brak przeszkód, przez jakie sami przechodziliśmy, nie będzie mu zbyt łatwo i w efekcie nie stawi czoła różnym trudnościom? - zastanawiał się lider Pearl Jam.
rozwiń zwiń