Tomasz Organek: teksty są tak samo ważne jak muzyka

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 16:00
W poniedziałek ukazał się album "Głupi" Tomasza Organka. Artysty, który mimo iż z muzyką jest związany od dłuższego czasu - współpracował m.in ze Smolikiem, jest współzałożycielem grupy SOFA - nie nagrał jeszcze autorskiej płyty.
Audio
  • Tomasz Organek: teksty są tak samo ważne jak muzyka (Offensywa/Trójka)
Tomasz Organek
Tomasz OrganekFoto: Mystic Production / mat. promocyjne

Debiutancki album muzyka jest sygnowany zespołem ØRGANEK, w którym oprócz lidera, wokalisty i autora tekstów Tomasza Organka, grają jeszcze basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Płytę promuję singiel "Nie Lubię".

- Taki zespół chodził mi po głowie od bardzo dawna. Na początku nie wiedziałem do końca co to ma być, ale chciałem popełnić taki solowy akt i te stylistyki w których się obracamy nie wzięły się przypadkiem, są dokładnie przemyślane - tłumaczył w radiowej Trójce Organek.

Muzyk podkreślił, że na płycie "Głupi" nic nie jest wyliczone, nie ma żadnej kalkulacji. - Zawsze miałem chęć stworzenia jednostki zupełnie niezależnej i poza wszystkim. Chciałem, żeby nic nas nie ograniczało w żaden sposób. Jeżeli chcemy zrobić piosenkę lub kompozycję, która potrwa 7 minut to ją po prostu zróbmy - podkreślił wokalista.

Rozmówca Trójki zaznaczył, że dla niego teksty są tak samo ważne jak muzyka. - Bardzo chciałem znaleźć odpowiedni anturaż dla tych tekstów, a nie we wszystkich układach muzycznych one się mieściły - wyjaśnił Organek.

Organek wyjaśnił, że tytuł "Głupi" trzeba odbierać z dystansem. - Otwieram się w na tej płycie zarówno w tekstach, a także w muzyce i przekazie. Ja po prostu jestem głupi, popełniłem wiele błędów w życiu, ciągle je popełniam - mówił muzyk. - To nie znaczy, że te teksty są przypadkowe, one wzięły się z wielu moich doświadczeń - dodał.

Do słuchania "Offensywy" zapraszamy w każdy piątek między  22.00 a 24.00.

mr/mp

Zobacz więcej na temat: MUZYKA płyta Piotr Stelmach

Czytaj także

Pharrell Williamsa "G I R L" i Elton John "Goodbye Yellow Brick"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 04:04
W tym tygodniu przed południem gramy płytę Pharrell Williamsa "G I R L", a po południu zapraszamy do słuchania albumu Eltona Johna "Goodbye Yellow Brick"
rozwiń zwiń

Czytaj także

RHCP: jesteśmy zespołem o otwartym pomyśle na brzmienie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 08:35
"Parallel Universe" to szósty singiel z płyty "Californication". Mimo że nie został wydany na osobnej płycie i nie doczekał się teledysku, to trafił na składankę największych przebojów Red Hot Chili Peppers, a zespół zagrał go na żywo ponad 230 razy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słucham: Wolność - "Supermenka"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2014 11:00
- Pamiętam, że Edyta Bartosiewicz po zagraniu jej "Supermenki" powiedziała: ty Kaśka, to jest Steve Wonder, kto ci tego będzie chciał słuchać - o utworze, który podbił serca Polek opowiadała w Trójce Kayah.
rozwiń zwiń