Ryba and the Witches, Kasia Stankiewicz i Zalef w "Offensywie"!

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2014 10:30
Wiele niespodzianek kryła w sobie "Offensywa" z terenu koncertów Męskiego Grania we Wrocławiu. Zagrali na żywo panowie z Ryba and the Witches oraz Krzysztof "Zalef" Zalewski. To był przedsmak sobotnich wrocławskich koncertów.
Audio
  • Ryba and the Witches, Kasia Stankiewicz i Krzysztof "Zalef" Zalewski podczas Offensywy we Wrocławiu (Offensywa/Trójka)
Koncert zespołu Ryba and the Witches podczas Offensywy we Wrocławiu
Koncert zespołu Ryba and the Witches podczas Offensywy we WrocławiuFoto: Paweł Czaplicki

- Na pewno zagramy jutro "Siekierę", ale chcemy też pokazać inną naszą twarz - mówią muzycy Ryby and the Witches. Gramy trochę pod włos... Nasza muzyka nie jest może bardzo nośna, nie gramy na potrzeby list przebojów, ale taki jest nasz charakter - mówi Wojciech "Birdsen" Czarnowski, gitarzysta zespołu.

Ciemne barwy, dojrzałość i konsekwencja to kilka słów, którymi można określić zespół. - Idziemy swoim torem i realizujemy się. Właściwie to jesteśmy już zrealizowani - tłumaczy Piotr "Ryba" Rybicki, perkusista grupy. Warto jeszcze dodać, że zespół Ryba and the Witches będzie otwierać trasę koncertową Fisha w Polsce. Dostał zaproszenie jako jedyny polski zespół.

Męskie Granie z Wrocławia w Trójce >>>

Podczas "Offensywy" we Wrocławiu zagrał także akustycznie Krzysztof "Zalef" Zalewski. - Korzystam z tego dobrodziejstwa, że gram na finale Męskiego Grania. Tu prezentujemy nową piosenkę i mam nadzieję, że jesienią "wedrze" się ona wysoko na listy przebojów i będzie wzruszać słuchaczy. Co do mojej przyszłości muzycznej, to mam nadzieję, że jeszcze grubo się w życiu zaskoczę - przyznaje Krzysztof Zalewski.

W Offensywie był też kobiecy akcent. - Wreszcie mogę mówić o jej nowych pisenkach, nowej płycie i klimacie, który tę płytę wypełnia. Mogę wypowiedzieć słowa "Lucy and the Loop". Mogę Państwu przedstawić nową muzykę i słowa, która tę muzykę wypełniają. Sześć lat czekałem na nową muzykę Kasi Stankiewicz - mówi Piotr Stelmach.

- Lucy opowiada o transformacji. Najpierw Lucy jest wężem, czołga się przy ziemi, potem przeistacza się w mocną, biegnącą pumę. A puma zamienia się w wolnego ptaka, nie interesuje ją opinia świata zewnętrznego. Lucy spotkała się sama ze sobą. Jak się człowiek spotyka sam ze sobą, to dzieją się magiczne rzeczy... - opowiada o swojej nowej muzyce Kasia Stankiewicz.

Być może Kasię Stankiewicz usłyszymy i zobaczymy podczas dużej trasy koncertowej w przyszłym roku... - Ponieważ jesteśmy cały czas na trasie Męskiego Grania, to zgłaszam bardzo poważnie kandydatkę na kolejną edycję - sugeruje Piotr Stelmach.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą przeprowadził Piotr Stelmach.

"Offensywy" można słuchać w każdy piątek od godz 22.05 do północy.

(fbi/mp)

Czytaj także

Męskie Granie 2014: czas na koncert w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 13:10
Zapraszamy na koncert poprzedzający tegoroczną edycję "Męskiego Grania". W Sopocie, na scenie przy Teatrze na Plaży, wystąpi m.in. dziesięć zespołów startujących w konkursie "Nowe Męskie Granie". Przed tym wydarzeniem Piotr Stelmach gościł kilkoro artystów w audycji "Offensywa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie w Poznaniu. AKX i Jamal o swojej muzycznej ewolucji

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 13:00
W sobotę (19 lipca) Męskie Granie zawita do Poznania. Piotr Stelmach już w piątek w stolicy Wielkopolski rozmawiał z artystami o niezwykłych spotkaniach i rewolucyjnych zmianach dotyczących sposobu powstawania muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło odkrywa polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 16:11
- Dopiero teraz tak naprawdę poznałem i zrozumiałem utwory, które prezentujemy na Męskim Graniu. To dla mnie powrót do korzeni całego tego emocjonalnego ruchu, który miał miejsce w latach 80. i 90. - mówił Dawid Podsiadło w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janerka, Pustki, Dezerter i inni, czyli Męskie Granie opanowało Chorzów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 13:00
Za nami odważne muzyczne eksperymenty, improwizacje i nowatorskie interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli koncert Męskiego Grania w Chorzowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Janerka: dojrzewam, by napisać teksty i nagrać je, nie rumieniąc się

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 12:00
- Chciałbym, żeby była to płyta, której słucha się o 21.30 pijąc dobre wino - mówi o pracy nad najnowszym krążkiem Lech Janerka. - Dlatego na płycie nie będzie wiele miejsca dla perkusji, bo bębny w takich okolicznościach nie są niezbędne - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrick the Pan i jego życiowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 12:30
Projekt Piotra Madeja ujął publiczność Męskiego Grania. Choć artysta dopiero niedawno wydał swój pierwszy krążek, jego talent doceniło już wielu muzyków i słuchaczy. Artysta był gościem Piotra Stelmacha w audycji "Offensywa" i wykonał kilka piosenek w ramach Offsesji.
rozwiń zwiń