Elektryczny finał piątej edycji Męskiego Grania

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 10:40
Brodka śpiewająca góralską piosenkę, premiera singla grupy Curly Heads oraz ostatnie wykonanie utworu "Elektryczny" przez Męskie Granie Orkiestra - to tylko część atrakcji, które czekały na publiczność zgromadzoną w żywieckim Amfiteatrze Pod Grojcem. Trójka - tradycyjnie już - była w samym centrum wydarzeń!
Audio
  • Rozmowa z Moniką Brodką (Offensywa/Trójka)
  • Rozmowa z muzykami grupy Męskie Granie Orkiestra (Offensywa/Trójka)
  • Rozmowa z Dawidem Podsiadło i muzykami Curly Heads (Offensywa/Trójka)
Dawid Podsiadło z zespołem podczas finału trasy koncertowej Męskie Granie 2014 w Żywcu
Dawid Podsiadło z zespołem podczas finału trasy koncertowej Męskie Granie 2014 w ŻywcuFoto: T. Gola / mat. prasowe

Za nami ostatni koncert tegorocznej trasy. Podobnie jak w poprzednich lokalizacjach, bilety na żywiecką odsłonę wydarzenia wyprzedały się na kilka tygodni przed koncertem. Muzycy tacy jak Brodka, Dawid Podsiadło, Krzysztof "Zalef" Zalewski czy Męskie Granie Orkiestra zapewnili widzom siedem godzin wielkich emocji.

Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Zaczęło się od niespodzianki dla publiczności. Gromadzących się w Żywcu gości przywitała góralska kapela Żywczanie, która wykonała utwór "Elektryczny". Następnie zwycięzca Nowego Męskiego Grania - zespół The Shipyard - zaserwował dużą dawkę gitarowego grania. Zaraz po tym występie słuchaczy do zabawy porwała jedna z najbardziej oryginalnych polskich grup - Łąki Łan. Pół godziny później przed widownią zaprezentował się Krzysztof "Zalef" Zalewski, który oczarował swoimi utworami.

Kolejną niespodzianką był występ grupy Vavamuffin z Vieniem. Artyści wykonali razem m.in. "Nowe bloki". Po tym koncercie Skubas ujął wszystkich romantycznymi i melancholijnymi utworami, które zaprezentował  także w duecie z charyzmatycznym Tomkiem "Lipą" Lipnickim. Na publiczności duże wrażenie zrobiły również gitarowe riffy i ostre brzmienia w wykonaniu Illusion. W Żywcu towarzyszył im L.U.C.

Męskie Granie 2014: supersingiel "Elektryczny" >>>

Zawrzało, kiedy na scenę wkroczyła Brodka. Rodowita góralka jak zwykle podbiła serca żywieckiej publiczności, a zaraz po niej Dawid Podsiadło zaprezentował utwory z nowej płyty, wystąpił też z zespołem, z którym przygotowuje właśnie nową płytę, czyli Curly Heads. Zwieńczeniem finałowego koncertu piątej edycji był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra. Artyści już po raz ostatni fenomenalnie wykonali interpretacje legendarnych polskich utworów. Kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki utworu "Elektryczny", widzowie oszaleli. Wspólnie z muzykami śpiewało dziesięć tysięcy osób zgromadzonych tego wieczoru w Żywcu.

(mat. prasowe, mk, fbi)

Czytaj także

Męskie Granie zawładnęło Poznaniem!

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 10:20
Po rewelacyjnym wieczorze w Krakowie, przyszedł czas na stolicę Wielkopolski. Artyści Męskiego Grania dostarczyli niesamowitych muzycznych doznań publiczności, która przybyła do Starej Gazowni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Stańko: jestem nomadą

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 19:00
- Nigdzie nie zagrzewam miejsca. Ciągle podróżuję między Nowym Jorkiem i Warszawą, firmę mam zarejestrowaną w Podkowie Leśnej. Nawet hotele są moim domem - mówił wybitny trębacz przed występem na "Męskim Graniu" w Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło odkrywa polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 16:11
- Dopiero teraz tak naprawdę poznałem i zrozumiałem utwory, które prezentujemy na Męskim Graniu. To dla mnie powrót do korzeni całego tego emocjonalnego ruchu, który miał miejsce w latach 80. i 90. - mówił Dawid Podsiadło w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Janerka: dojrzewam, by napisać teksty i nagrać je, nie rumieniąc się

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 12:00
- Chciałbym, żeby była to płyta, której słucha się o 21.30 pijąc dobre wino - mówi o pracy nad najnowszym krążkiem Lech Janerka. - Dlatego na płycie nie będzie wiele miejsca dla perkusji, bo bębny w takich okolicznościach nie są niezbędne - wyjaśnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrick the Pan i jego życiowe piosenki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 12:30
Projekt Piotra Madeja ujął publiczność Męskiego Grania. Choć artysta dopiero niedawno wydał swój pierwszy krążek, jego talent doceniło już wielu muzyków i słuchaczy. Artysta był gościem Piotra Stelmacha w audycji "Offensywa" i wykonał kilka piosenek w ramach Offsesji.
rozwiń zwiń