Podsiadło o płycie Curly Heads: mieliśmy dużo szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 14:00
Curly Heads właśnie wydają swoją pierwszą płytę pt. "Ruby Dress Skinny Dog". - Dostaliśmy ją do ręki kilkadziesiąt godzin temu. To niesamowite uczucie, skakaliśmy z radości - mówi o krążku Dawid Podsiadło, wokalista grupy.
Audio
  • Curly Heads: marzyliśmy o tej płycie (Offensywa/Trójka)
Curly Heads
Curly HeadsFoto: mat. prasowe

Okładka
Okładka płyty Curly Heads, fot. mat. promo

Zespół powstał pięć lat temu w Dąbrowie Górniczej. Tworzą go: Dawid Podsiadło - wokal, Oskar Bała - gitara, Tomek Szuliński - gitara, Tomek Skuta - bas i Damian Lis - bębny. - O ile pięć lat temu nie traktowaliśmy naszego grania zbyt poważnie, to dziś chyba już nikt z nas nie wyobraża sobie, że moglibyśmy się rozstać z muzyką i ze sobą nawzajem. Dziś muzyka jest dla nas najważniejsza, zaraz po rodzinie i miłości - mówi Oskar Bała, współzałożyciel zespołu. 

Dawid Podsiadło zagrał koncert w Trójce>>>

Na debiutanckiej, bardzo rytmicznej płycie znajduje się 11 utworów, m.in. "Love Again", "Burning Down" czy "M.A.B.". - Każdy z nas marzył gdzieś tam w kąciku, że może wydamy płytę, ale za bardzo w to nie wierzyliśmy - dodaje gitarzysta.

- Do tej pory graliśmy niemal tylko koncerty, w zasadzie tylko na to mogliśmy liczyć, chcieliśmy więc podczas tych koncertów zaprezentować się jak najlepiej. Teraz mamy znacznie większe możliwości, także techniczne. Nasze warunki pracy są niesamowicie komfortowe - przyznaje Damian Lis.

- Mamy mnóstwo szczęścia w życiu. Dzięki temu, że mogliśmy sobie zawsze ufać, to dziś jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy - uważa Dawid Podsiadło i dodaje, że ma na myśli m.in. właśnie to, że za kilka dni swoją premierę ma pierwsza płyta Curly Heads.

Muzycy wybierają się w najbliższym czasie w trasę koncertową. 14 listopada będzie można ich usłyszeć w Gorzowie Wielkopolskim, 15 listopada w Gdyni, dzień później w Warszawie, 21 listopada w Dąbrowie Górniczej, 22 listopada w Łodzi, 23 listopada w Krakowie, 27 listopada w Poznaniu, a 28 listopada we Wrocławiu.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, którą Piotr Stelmach przeprowadził z zespołem podczas Offsesji.

"Offensywa" na antenie Trójki w każdy piątek od godz 22.05 do 0.00.

(fbi, ei, mk)

Czytaj także

Dawid Podsiadło "No"

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2014 04:00
Piosenka "No" to kolejny singiel promujący pierwszą płytę Dawida Podsiadło "Comfort and Happiness".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło odkrywa polską muzykę

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 16:11
- Dopiero teraz tak naprawdę poznałem i zrozumiałem utwory, które prezentujemy na Męskim Graniu. To dla mnie powrót do korzeni całego tego emocjonalnego ruchu, który miał miejsce w latach 80. i 90. - mówił Dawid Podsiadło w "Myśliwieckiej 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie wybrzmiało w Warszawie!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:20
Grubson z Tymonem Tymańskim, Illusion oraz L.U.C, Molesta Ewenement z Markiem Dyjakiem, Nosowska oraz Skubas, Nowe Sytuacje i Smolik - to wachlarz znamienitych artystów, których usłyszeli uczestnicy warszawskiego koncertu Męskie Granie. W poniedziałek wspominamy sobotnie koncerty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie Granie porwało publiczność we Wrocławiu!

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 14:40
Za nami muzyczne eksperymenty, odważne przekraczanie artystycznych granic i niepowtarzalne interpretacje legendarnych polskich utworów, czyli wrocławskie Męskie Granie 2014.
rozwiń zwiń