Maria Peszek: nie jestem smarkata

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:00
- Zdaję sobie sprawę, że moje bycie tutaj nie będzie wiecznie trwało. I dlatego chcę robić to, co jest dla mnie najistotniejsze w życiu, czyli sztukę - mówi Maria Peszek.
Audio
  • Maria Peszek: nie jestem smarkata (Offensywa/Trójka)
Maria Peszek przekonuje, że prawda i autentyczność są dla niej kluczowe w wyrażaniu siebie.
Maria Peszek przekonuje, że prawda i autentyczność są dla niej kluczowe w wyrażaniu siebie.Foto: PAP/Marcin Obara

Piotr Stelmach rozmawiał z artystką w audycji "Offensywa" prowadzonej na żywo z Poznania, w którym w sobotę, 1 sierpnia, odbywa się kolejny koncert na trasie Męskiego Grania 2015. Maria Peszek opowiadała, jak ważna jest dla niej i jej twórczości niezależność. - Kojarzę się z kimś trochę upartym, trochę niezależnym - przyznaje artystka i wspomina na antenie sytuację, gdy już jako 11-latka buntowała się podczas prób do przedstawienia teatralnego, w którym grała.

W "Offensywie" usłyszeliśmy też kilka piosenek zagranych na żywo przez Krzysztofa Zalewskiego, którego już kolejny raz można spotkać na trasie Męskiego Grania. Fani muzyka mają z pewnością powody do radości. - Jestem w trakcie prac nad płytą, nie mogę się doczekać, aż zaczniemy grać nowe piosenki na koncertach - cieszy się Krzysztof Zalewski i zapowiada, kiedy krążek ujrzy światło dzienne.

Krzysztof ZALEF Zalewski, fot. mat. promocyjne Męskiego Grania Krzysztof ZALEF Zalewski, fot. mat. promocyjne Męskiego Grania

Z kolei Janek Taraszkiewicz, który kompleksowo zajmuje się od pięciu lat sceną Męskiego Grania, tłumaczył, jak udaje mu się zapanować nad muzykami, z ich silnymi osobowościami i indywidualizmem. Okazuje się, że jako jedyny może też bezkarnie pouczać Piotra Stelmacha...

***

Tytuł audycji: Offensywa 
Prowadzi: Anna GacekPiotr Stelmach
Data emisji: 31.07.2015
Godzina emisji: 22.05

fbi/mk

Czytaj także

Męskie Granie: Organek i Ten Typ Mes we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 13:24
Dzień przed koncertem Męskiego Grania w stolicy Dolnego Śląska w plenerowym studiu Trójki gościli pierwsi artyści, którzy w sobotę wystąpią na wrocławskiej Pergoli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

L.U.C.: piękne refreny pozwoliły mi wyjść na prostą

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 18:43
W audycji "Myśliwiecka 3/5/7" gościli muzycy biorący udział w tegorocznej edycji Męskiego Grania - L.U.C., Krystyna Prońko i Halina Frąckowiak. Artyści opowiadali o wspólnym projekcie i łączeniu pozornie odległych od siebie światów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk przekracza swoje granice

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 17:00
- Jest wspaniała pogoda i dużo dobrej energii w powietrzu. Będę miała wielką przyjemność - jest to spełnienie moich muzycznych marzeń - zaśpiewać z Tomkiem Lipińskim - opowiada Mela Koteluk.
rozwiń zwiń