X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Très.b: jesteśmy zaprawieni w boju

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 14:22
- Trzeba w sobie budzić odwagę, trzeba wciąż na nowo stawać do boju i o tym jest nasza druga płyta, o rzeczach, które wymagają odwagi - mówią muzycy très.b. Prosto z Open'era grupa przyjechała do Trójki i zagrała offsesję.
Audio
trs.b
très.b Foto: fot. facebook.com/trèsb

Debiutancka płyta très.b ukazała się na rynku polskim jesienią 2010 zbierając wyśmienite recenzje i zdobywając nagrody m.in. Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Album "The Other Hand" cieszył się tak wielkim powodzeniem, że rok po wydaniu doczekał się reedycji.

- Przyznanie Fryderyka było dla nas zaskoczeniem, gdyż jest to nagroda dla polskich artystów, a dwoje z nas ma inną narodowość. To było jakby odbicie naszego własnego poczucia, że tu osiadamy. Dziś czujemy się w Polsce jeszcze bardziej w domu, pracujemy tu, mieszkamy, spotykamy innych muzyków, znajdujemy przyjaciół - przyznali w Trójce perkusista Tom Pettit i gitarzysta Olivier Heim.

/

Muzycy grupy przyznają, że mimo sukcesu nie są przesadnie rozpieszczani przez rynek muzyczny. - Jesteśmy zaprawieni w boju, więc po prostu robimy swoje. Druga płyta powstała bardzo szybko, nie zastanawialiśmy się nad oczekiwaniami i powinnościami, po prostu ją nagraliśmy i cieszymy się, że znowu ma dobre przyjęcie - opowiadała w Trójce wokalistka i basistka grupy Misia Furtak.

Właśnie z materiałem z albumu "40 Winks Of Courage" zespół wystąpił 4 lipca na Tent Stage festiwalu Open'er (posłuchaj, co mówili po swoim koncercie ), a także zjawił się w Trójce na offsesję.

Na płycie znalazły się m.in. dwa utwory, w których śpiewa Oli. Jedną z nich jest "Let it shine" napisana pod wpływem snu, w którym PJ Harvey wykonywała właśnie ten utwór. - Wykradłem pomysł z własnego marzenia sennego, ale nie ma w tym nic dziwnego, PJ jest dla nas wielką inspiracją - przyznał Olivier. Jak się okazało artystka "maczała palce" także w debiucie très.b...

Jeśli chcesz usłyszeć jak Oli mówi po polsku, kto dostał w głowę statuetką Fryderyka, z kim Misia współpracuje poza très.b i co oznacza tytuł nowej płyty wysłuchaj całej rozmowy z très.b z fragmentami sesji.

Rozmawiał Piotr Stelmach. Sesję zrealizowali Artur Jóźwik i Bogdan Koziupa.

"Offensywa" na antenie Trójki w każdy piątek tuż po 22.

Zobacz więcej na temat: POLSKA mieszkanie

Czytaj także

Międzynarodowa misja Misi Furtak

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2011 18:00
Wokalistka Trés.b opowiedziała w "Prywatnej Kolekcji" o swoich przejściach z polskim systemem edukacji i miłości do Andy’ego Warhola.
rozwiń zwiń