Dla Marka Dyjaka spełnia się "Sen"

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 13:00
- Utwór Edyty Bartosiewicz to jedna z tych piosenek, które wydobywają ze mnie to, co dobre. Chciałbym ją wykonać na nowej płycie - projekcie "Kobiety" choć wiem, że to pornografią jest przyznawać się do obecności kobiety we mnie - wyznał muzyk w Trójce.
Audio
  • - Płyta "Kobiety" będzie hołdem - mówi Marek Dyjak
Marek Dyjak podczas warszawskiego koncertu Męskiego Grania
Marek Dyjak podczas warszawskiego koncertu Męskiego Grania Foto: fot. Męskie Granie/Bart Pogoda/LIVE

Po pierwszym koncercie Męskiego Grania, który odbył się w Warszawie Marek Dyjak opowiedział na antenie Trójki o niezwykłym przeżyciu, jakim był pierwszy raz, gdy usłyszał piosenkę Edyty Bartosiewicz pt. "Sen". Całej tej rozmowy można wysłuchać tu>

- Chciałbym tę piosenkę wykonać. Nie dla pieniędzy, ale z tych samych powodów, co wtedy. Pani Edyta zaśpiewała coś, co sprawiło, że chciałem być lepszy - powtórzył w przeddzień ostatniego "męskiego" koncertu.

Muzyk przyznał, że brakuje mu tupetu, ale zdecydował się jednak zwrócić do piosenkarki o zgodę. - Ja nie jestem sam, ta piosenka tak wielu Polaków odmieniła i to jest powód, dla którego chcę się odważyć i zaśpiewać ją publicznie - podkreślił.

Na płycie "Kobiety" znajdzie się także m.in. [Sic!] zespołu Hey czy "Tylko mnie poproś do tańca" Anny Jantar. 

Kiedy płyta ma szanse się ukazać i kogo Marek Dyjak zaprosił do współpracy? Wysłuchaj całej niezwykłej rozmowy, podczas której Dyjak recytował także pewien wiersz.

Wszystkie relacje z Męskiego Grania znajdziesz TU >>

Czytaj także

Marek Dyjak: byłem włóczęgą, teraz uczę się świata

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2012 12:45
- Dopiero jako 40-letni facet mam dom, za który płacę rachunki. Przystosowuję się do takiego życia. Ten nowy świat jest dla mnie "zaczarowany" - zdradza Marek Dyjak, jedna z gwiazd sobotniego koncertu "Męskiego Grania" w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artyści i organizatorzy już w Żywcu. Dziś ostatnie Męskie Granie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 09:00
Na swoich jedynych koncertach wystąpią tu Monika Brodka i Bueno Bros.
rozwiń zwiń