Suka: luksusowa reaktywacja

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 11:55
Jedyny polski zespół, który w latach 90. grał covery The Rolling Stones, wystąpi w Trójce na szczególnym koncercie. Benedek, Smolik, Polak, Śledziewski. Nie przegapcie!
Audio
Ronnie Wood, Keith Richards i Mick Jagger (od lewej) z zespołu The Rolling Stones. Koncert na moskiewskim stadionie Łużniki w sierpniu 1998.
Ronnie Wood, Keith Richards i Mick Jagger (od lewej) z zespołu The Rolling Stones. Koncert na moskiewskim stadionie Łużniki w sierpniu 1998.Foto: fot. PAP/EPA

- Mam nadzieję, że wystąpimy z taką energią, jakiej oczekiwaliby od nas Stonesi. Nie wiem, czy tańczę równie dobrze jak Jagger, ale postaram się coś z siebie wykrzesać - wyznał Marek Śledziewski, który zaśpiewa z Suką.

O tym, co zespół zaprezentuje podczas koncertu siódmej Offensywy De Luxe, muzyk nie chciał zbyt wiele powiedzieć. - Ten skład jest tajemniczy i mitologiczny, więc trzeba zostawić niespodziankę na piątek. Na pewno będzie to bardzo spontaniczny występ - zapewnił w rozmowie z Anną Gacek i Piotrem Stelmachem.

Swój udział w projekcie potwierdzili także: Sidney Polak, Janek Benedek i Andrzej Smolik. - Janek jest, moim zdaniem, ostatnim i jedynym gitarzaystą rockowym w tym kraju. Pozostał przy korzeniach, więc podczas piątkowego koncertu będę od niego oczekiwał bardzo wiele - dodał gość Trójki.

Posłuchajcie całej rozmowy! A na koncert "Offensywa De Luxe" zapraszamy w piątek, 18 stycznia o godz. 22.05.

Czytaj także

Niesłusznie zapomniana "Satysfakcja"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 18:57
- To jedna z ciekawszych płyt tamtego okresu i zasługuje na to, by być szerzej znana - o specjalnym albumie grupy Agency opowiadają zaangażowani w jej powstanie muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stonesi w Kongresowej. Reportaż dyplomowy Piotra Stelmacha

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2013 10:00
Legendarny koncert The Rolling Stones w Warszawie wspominają Czesław Niemen, Krzysztof Teodor Toeplitz, Wojciech Mann, Piotr Kaczkowski i wielu innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mick Jagger: lubię widzieć ich twarze

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 11:41
Mick Jagger na początku koncertu z okazji 50-lecia The Rolling Stones zażartował, nawiązując do słynnego powiedzenia Lennona: "Jak się czujecie na tych tanich miejscach?". I zaraz dodał : "No tak, dzisiaj nie były one chyba specjalnie tanie". Przed koncertem w Londynie można je było kupić nawet za 3000 funtów.
rozwiń zwiń