Co Myslovitz zagrają na wielki finał Męskiego Grania?

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 12:13
Chociaż do zakończenia trasy koncertowej Męskie Granie 2013 jeszcze daleko, Michał Kowalonek z Myslovitz zdradził Piotrowi Stelmachowi, co zespół szykuje na koncert w Żywcu. Mówił o… wyduszaniu cytryny.
Audio
  • Zespół Myslovitz o planach na finał Męskiego Grania (Offsesja/ Trójka)
  • Anna Gacek i Piotr Baron wspominają Śląsk (Offsesja/ Trójka)
  • Simona Jędrzej o historii Śląska i Sztygarki (Offeseja/ Trójka)
  • Łukasz Lach opowiada o zespołach 2Cresky i L.Stadt (Offensywa/ Trójka)
Myslovitz. Offensywa De Luxe w Trójce. 18.01.2013
Myslovitz. Offensywa De Luxe w Trójce. 18.01.2013Foto: Jacek Konecki/ Polskie Radio

Tym razem ekipa Męskiego Grania zawitała do Chorzowa. W sobotę 20 lipca wystąpią tam  Leszek Możdżer + O.S.T.R., Stanisław Soyka + Nosowska, 2Cresky Feat. Lach, Ballady i Romanse, Fisz Emade Tworzywo, Hey, Grażyna Łobaszewska, Maria Peszek, TRÈS.B, Krzysztof Zalewski, Small Synth Orchestra.

Wygraj bilety na Męskie Granie >>>
Męskie Granie - wywiady, informacje, zdjęcia >>>

Koncerty odbędą się koło Szybu Prezydent (Sztygarka, ks. Piotra Skargi 34d). Sztygarka, to jedno z ulubionych miejsc Wojtka Powagi z Myslovitz. – Dzięki oświetleniu jest tu naprawdę bardzo ładnie, nie mogliśmy się nadziwić jadąc samochodem. Sztygarka to kwintesencja Śląska – mówił muzyk w audycji Offensywa.

Zespół Myslovitz wystąpi w finałowym koncercie trasy w Żywcu. Co przygotowują na ten wieczór? – Zagramy ile się da, będziemy chcieli zagrać jak najwięcej z nowej płyty, bo ona jest teraz dla nas najważniejsza i chcemy są wydusić jak cytrynę – zapowiadał Michał Kowalonek.

Specjalne wydanie "Offensywy" obfitowało w niecodzienne wydarzenia. Był m.in. wzruszony Piotr Baron, były wspomnienia Anny Gacek, ale też opowieść o historii Śląska. Muzycznym gościem audycji był także zespół 2Cresky.

Zapraszamy do słuchania. Program przygotowali i prowadzili Anna Gacek i Piotr Stelmach.

(ei)

Trasa
Trasa Męskiego Grania 2013

27 lipca muzycy pojawią się we Wrocławiu, a 3 sierpnia w Gdańsku. W 2011 roku można było posłuchać tam Pink Freud i Muzykę Końca Lata >>>

10 sierpnia Męskie Granie zaprasza do Poznania, a 17 do Warszawy. Trasa koncertowa zakończy się w Żywcu 31 sierpnia.

Na początku tego roku gwiazdy trasy 2012 oraz jej Dyrektor Artystyczna Katarzyna Nosowska wystąpili w audycji "Offensywa". Zobacz niezwykły koncert!

 

Dwupłytowe wydawnictwo dokumentujące Męskie Granie 2012 dostępne (z Trójkową dwuzłotówką) na sklep.polskieradio.pl . Znajdą tam Państwo także płyty z poprzednich edycji Męskiego Grania.