X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Noc Muzycznych Pejzaży

Section06
Section07
O audycji

[Audycja archiwalna] WITAM BARDZO CIEPŁO I SERDECZNIE! Tymi słowami witam Was w Trójce od 18 kwietnia 1998 roku... Tymi słowami i dźwiękami "Selvy" zespołu Camel.

A potem przez cztery godziny obcujemy ze szlachetnymi dźwiękami dla których w tym pospiesznym i skomercjalizowanym świecie coraz częściej brakuje miejsca w ciągu dnia. Ale z innej strony patrząc to noc, jej kolor, nastrój, cisza, sprzyja skupieniu się, sprzyja całkowitemu oddaniu muzyce płynącej z głośników. Muzyce, która na to zasługuje, która wzrusza, porusza i sprawia, że człowiek czuje się lepszy.

NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY... to tu dominują nagrania z zakresu rocka progresywnego i neoprogresywnego, jazz-rocka, symphonic rocka, ambient, space, psychedelic rocka, itp.

To tu usłyszycie takich artystów, jak: Genesis, Porcupine Tree, Peter Hammill, Quidam, Camel, Dead Can Dance, Pink Floyd, Robert Fripp, Yes, Marillion, Loreena McKennitt, IQ, Frank Zappa, Tangerine Dream, Gentle Giant, Kansas, Landberk, Peter Gabriel, Rush, Free, David Sylvian, Focus, Wishbone Ash, Twelfth Night, The Flower Kings, Steve Hackett, Dream Theater, Tool, Opeth, Sigur Ros, Anekdoten, Jethro Tull, Abraxas i wielu wielu innych.

To tu króluje twórczość wykonawców proponujących wyrafinowaną muzykę spoza list przebojów dla wymagających i wrażliwych słuchaczy.

Podczas każdego spotkania oprócz prezentacji jeszcze ciepłych nowości, sięgam do dźwięków z przeszłości w stałym cyklu "Ocalić od zapomnienia", w którym przypominam nagrania z albumów (często trochę zapomnianych), wydanych co najmniej 10 lat temu. Bo nowe nowym, nowoczesne nowoczesnym, ale przecież nic nie bierze się znikąd i warto poznać źródło twórczości i inspiracji dzisiejszych gwiazd.

Żegnamy się pełni pozytywnych emocji, wrażliwsi, może lepsi...by spotkać się ponownie za 7 dni.