X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robert Kasprzycki: czuję się jak kobieta po urodzeniu dziecka

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 15:00
Robert Kasprzycki wydał właśnie płytę zatytułowaną "Cztery". Z tej okazji spotkał się z nim w Krakowie Marek Niedźwiecki. Wystarczyło, że zagraliśmy jedną jego piosenkę - "Same zera", a nad miastem wyszło słońce.
Audio
  • Robert Kasprzycki: cudotwórca (Markomania/Trójka)
Robert Kasprzycki
Robert KasprzyckiFoto: Magda Sitek

- Pod hasłem "Cztery" mieści się trzynaście utworów, które nazywam kanonicznymi, czyli prezentującymi pewien cały program - od pierwszej do trzynastej piosenki. Czternasta jest swego rodzaju żartem muzycznym podsumowującym to, czym jest świat widziany w telewizji - mówi Robert Kasprzycki.

Robert
Robert Kasprzycki, fot. Magda Sitek

Jak dodaje artysta, na krążku znajdziemy utwory dla dorosłych i o dorosłych - "o uczuciach, wrażeniach i myślach"... - To piosenki bezpretensjonalne, ale i mające jakiś głębszy sens. Dominuje w nich jasny ton - opowiada.

- Po wydaniu tej płyty czuję się chyba tak, jak kobiety mogą się czuć po urodzeniu dziecka - z jednej strony poczucie osamotnienia, ale z drugiej fizycznie obecny dzidziuś wszystko jakoś rozjaśnia. Kiedy jeszcze podczas nagrywania płyty koleżanka pytała mnie o nią, to mówiłem, że nienawidzę tego albumu i nie mogę go słuchać - wspomina gość "Markomanii". Teraz, po zakończeniu prac, autor podchodzi do całego materiału już zupełnie inaczej, płyta brzmi bardzo dobrze, gdy słucha się gotowego efektu.

Robert Kasprzycki zaprasza na koncerty, podczas których będzie śpiewał piosenki z najnowszej płyty. W ciągu najbliższych tygodni będzie można usłyszeć i zobaczyć muzyka w Krakowie, Tarnobrzegu, Lubaniu, Wieruszowie, Gdyni, Warszawie, Lublinie i Rzeszowie. Szczegóły znajdziemy na stronie www.kasprzycki.pl

Krakowskie spotkanie Marka Niedźwieckiego z Robertem Kasprzyckim odbyło się w ramach świętowania jubileuszu 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Muzycznym podsumowaniem rocznicowych obchodów była piątkowa "Lista Przebojów Programu 3", którą także poprowadził Marek Niedźwiecki.

"Lista Przebojów Programu 3" z Krakowa! Zobacz zdjęcia >>>

Trójka na Uniwersytecie Jagiellońskim>>>

"Markomania" na antenie Trójki w każdą sobotę między 10.00 a 12.00.

(fbi/mk)

Czytaj także

Warszawskie Combo Taneczne: magia przedwojennych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 12:47
- Płyta została nagrana po pięciu latach działalności. Skład grupy krystalizował się na przestrzeni lat. To ludzie grający bardzo różne rzeczy. Połączyło nas hobby - mówi w "Markomanii" Jan Emil Młynarski z Warszawskiego Combo Tanecznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec i "śpiewne" piosenki Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 17:35
Katarzyna Groniec zaprasza na wyjątkowe spotkanie z utworami Agnieszki Osieckiej. O interpretacji piosenek patronki studia koncertowego Trójki artystka opowiadała Markowi Niedźwieckiemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3: Skubas wygrywa! Na drugim gorąca nowość, czyli Rojek

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 21:50
Mela Koteluk nie wytrzymała długo na fotelu lidera LP3. Tym razem triumfuje Skubas, ale tuż za nim jest nowy singiel Artura Rojka. Czyżby lider w przyszłym tygodniu?
rozwiń zwiń