Anna Maria Jopek i nowy kosmos brzmieniowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 21:49
- Do projektu "Bezgranicznie" są zaproszeni niezwykli artyści. Wczoraj mieliśmy pierwszą próbę z Branfordem Marsalisem - opowiada Markowi Niedźwieckiemu Anna Maria Jopek.
Audio
  • Anna Maria Jopek o projekcie "Bezgranicznie" (Markomania/Trójka)
Anna Maria Jopek w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Anna Maria Jopek w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Przygotowany specjalnie na dziesiątą edycję BMW Jazz Club premierowy projekt nosi tytuł "Bezgranicznie". Branford Marsalis oraz znakomici polscy muzycy stworzą jazzowy superband, który interpretować będzie polską muzykę: klasyczną, jazzową, ludową.

- Mam nadzieję, że uda się powołać jakiś nowy kosmos brzmieniowy na okoliczność trzech koncertów: 3 grudnia w Bielskim Centrum Kultury, 4 grudnia w Teatrze Wielkim w Warszawie, 7 grudnia w Filharmonii im. Karłowicza w Szczecinie - mówi w Trójce Anna Maria Jopek.

Artystka zdradza także m.in. w jaki sposób Branford Marsalis poznawał niedawną muzykę czołowych polskich współczesnych kompozytorów.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Anna Maria Jopek
Data emisji: 31.10.2015
Godzina emisji: 10:41

mat. promocyjne/mp/mk

Czytaj także

Bo Saris: zawsze trzymałem się swojej ścieżki

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 14:56
Artysta kilka lat temu wygrał holenderską edycję popularnego talent show. - To było dobre doświadczenie, wiele się dzięki niemu nauczyłem. Dla mnie zawsze to był jednak tylko sposób, aby zaprezentować się szerszej publiczności, pokazać co umiem. Zawsze wiedziałem kim jestem, co chce robić - podkreśla muzyk w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Sokołowska - Polka, która podbija amerykańską scenę jazzową

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2014 13:56
- Wyjazd do Stanów Zjednoczonych to był zwrot w mojej karierze o 180 stopni, nie żałuję tego - mówi Markowi Niedźwieckiemu kompozytorka, aranżerka i wokalistka jazzowa Julia Sokołowska. Artystka gościła w audycji "Markomania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal Jazz na Starówce: obalamy stereotyp, że jazz nie jest popularny

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2014 11:56
- Ten festiwal ciągle ewoluuje, od skromnego cyklu koncertów na rynku Starego Miasta w Warszawie do festiwalu o formacie europejskim, z plejadą gwiazd i ze wspaniałymi polskimi akcentami muzycznymi - mówi w audycji "Markomania" Iwona Strzelczyk-Wojciechowska z Festiwalu Jazz na Starówce.
rozwiń zwiń