Andrzej Mogielnicki: spełniłem się jako tekściarz

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 16:19
- Muzyka rozrywkowa jest dla młodych ludzi, więc młodzi ludzie powinni pisać teksty – śmieje się legendarny autor piosenek.
Audio
  • Andrzej Mogielnicki: spełniłem się jako tekściarz (Markomania/Trójka)
Opole, 16.06.2013. Telewizja Polska nagrodziła blisko setkę artystów tytułem ikona festiwalu z okazji 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jednym z nagrodzonych był Andrzej Mogielnicki
Opole, 16.06.2013. Telewizja Polska nagrodziła blisko setkę artystów tytułem "ikona festiwalu" z okazji 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Jednym z nagrodzonych był Andrzej MogielnickiFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Jego teksty śpiewały m.in. Izabela Trojanowska, Anna Jantar czy Irena Jarocka, ale Andrzej Mogielnicki najbardziej znany jest ze współpracy z Budką Suflera i grupą Lady Pank, której był także współzałożycielem. W rozmowie z Markiem Niedźwieckim wspominał początki tego zespołu. - Janka Borysewicza poznałem jeszcze w Budce Suflera. Dość przypadkowo na sesji nagraliśmy piosenkę "Nie wierz nigdy kobiecie" i po tym zaczęliśmy poważnie myśleć o założeniu grupy - mówi gość Trójki.

Rozmówca Marka Niedźwieckiego przekonuje również, że nie porzucił całkowicie pisania - zamiast piosenek tworzy prozę. Na rynku ukazała się właśnie książka "Kryzysowa narzeczona", o której opowiedział na antenie Trójki. Zdradził również, dlaczego od sześciu lat mieszka na Dominikanie.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Andrzej Mogielnicki (autor piosenek, pisarz)
Data emisji: 7.11.2015
Godzina emisji: 11.09

mk/mp

Zobacz także

Czytaj także

Anna Maria Jopek i nowy kosmos brzmieniowy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 21:49
- Do projektu "Bezgranicznie" są zaproszeni niezwykli artyści. Wczoraj mieliśmy pierwszą próbę z Branfordem Marsalisem - opowiada Markowi Niedźwieckiemu Anna Maria Jopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: wszystko przeżywam mocniej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 21:30
- Wszystko się dzieje ze zdwojoną siłą. Nawet moje granie koncertów się zmieniło. Wszystko robię z większą radością - mówi muzyk, który kilka miesięcy temu został ojcem.
rozwiń zwiń