Grupa Kombi powraca z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 11:45
- Nowy album to 9 piosenek i jeden utwór instrumentalny. Wszystkie są premierowe. Ta muzyka powstała na początku 2014 - mówi lider grupy Kombi Sławomir Łosowski.
Audio
  • Sławomir Łosowski o nowej płycie Kombi (Markomania/Trójka)
Grupa Kombi
Grupa KombiFoto: mat. promocyjne

- Pierwszym utworem, który skomponowałem na ten album była piosenka "Jaki jest wolności smak". Potem Marek Dutkiewicz napisał do niej słowa. Zainspirowały mnie wydarzenia na kijowskim Majdanie. Wplotłem w ten utwór motyw z muzyki ukraińskiej - opowiada gość Marka Niedźwieckiego.

W audycji Sławomir Łosowski zdradza, ilu muzyków przewinęło się przez jego zespół od momentu założenia, odpowiada czy jest szansa, by wydać niepublikowane dotąd utwory grupy oraz mówi, dlaczego Kombi nie podbiło Zachodu w latach 80. Zapraszamy do wysłuchania programu.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Sławomir Łosowski (muzyk)
Data emisji: 30.01.2016
Godzina emisji: 11.13

mp/pgCzytaj także

Krzysztof Antkowiak o wychodzeniu z życiowych zakrętów i nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 15:14
- Miałem zakręty życiowe, nie ukrywam. Wyszedłem z nich jakiś czas temu i teraz jestem w dobrej formie - mówi Krzysztof Antkowiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Mogielnicki: spełniłem się jako tekściarz

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 16:19
- Muzyka rozrywkowa jest dla młodych ludzi, więc młodzi ludzie powinni pisać teksty – śmieje się legendarny autor piosenek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Radek i piosenki, które "ubrał mu" Leszek Biolik

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 15:08
"Popołudniowe przejażdżki" to tytuł najnowszej płyty Janusza Radka. Jak mówi sam artysta, to krążek inny od poprzednich, ale niezmiennie będący wyrazem jego fascynacji Haliną Poświatowską.
rozwiń zwiń