Muzyczny hołd dla Milesa Davisa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 13:18
Z okazji 90. rocznicy urodzin znanego jazzmana w Poznaniu przygotowywany jest koncert poświęcony jego pamięci. Szczegóły wydarzenia zdradził w Trójce trębacz Maciej Fortuna.
Audio
  • Maciej Fortuna opowiada o muzyce Milesa Davisa (Markomania/ Trójka)
Zmarły w 1991 roku Miles Davis uznawany za jednego z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków XX wieku
Zmarły w 1991 roku Miles Davis uznawany za jednego z najbardziej znaczących i innowacyjnych muzyków XX wiekuFoto: Peter Buitelaar/Wikimedia Commons/Creative Commons Attribution 2.0 Generic

- Nie można skopiować Milesa Davisa, bo brzmienie jest jak odciski palców. Tego się nie da podrobić. Chciałbym oddać ten charakter, ale jednocześnie przekazać coś więcej - mówi o przygotowaniach do wydarzenia muzyk.

Więcej o poznańskim koncercie "MILES LIVES!"  i o tym, na czym polegał fenomen Milesa Davisa usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Maciej Fortuna (muzyk jazzowy, trębacz)
Data emisji: 5.03.2016
Godzina emisji: 11.20

ei/gs

Czytaj także

Marcus Miller wspomina Milesa Davisa i polskich jazzmanów

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 15:08
Współpraca z Urszulą Dudziak i Michałem Urbaniakiem otworzyła przed amerykańskim muzykiem - co podkreślał w Trójce - nowe światy muzyczne. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Marcusem Millerem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tutu" - płyta, za którą Miles Davis zgarnął Grammy

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 14:30
O legendarnym krążku ekstrawaganckiego trębacza opowiada dziennikarz muzyczny Trójki Michał Margański. Zapraszamy na godzinne spotkanie z muzyką, która mimo upływu lat pozostaje niedoścignionym ideałem.
rozwiń zwiń