Ray Wilson w Trójce o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 14:15
- To bardzo osobisty album, ale także akustyczny, dzięki czemu można posłuchać słów. A historie, które opowiadam, są bardzo ważne - mówi Ray Wilson.
Audio
  • Ray Wilson w rozmowie z Markiem Niedźwieckim o nowej płycie "Song For A Friend" (Markomania/Trójka)
Ray Wilson wraz z zespołem podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 14.04.2013
Ray Wilson wraz z zespołem podczas koncertu w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 14.04.2013Foto: PR/Wojciech Kusiński

Szkocki muzyk, znany m.in. z grupy Genesis, był gościem sobotniej przedpołudniowej audycji Marka Niedźwieckiego. Opowiedział o płycie "Song For A Friend".

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim opowiedział, kim jest tytułowy przyjaciel i jaka historia się z nim łączy. Mówił też o kulisach pracy nad płytą i tłumaczył, dlaczego zdecydował się nagrać własną wersję kompozycji "High Hopes" z repertuaru Pink Floyd.

W audycji nie zabrakło oczywiście muzyki z tego albumu. Dodatkowo Ray Wilson zagrał na żywo starszą kompozycję - piosenkę "Shipwrecked" z albumu "Live and Acoustic" z 2002 roku. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Ray Wilson (muzyk i wokalista)
Data emisji: 14.05.2016
Godzina emisji: 11.09

mk

Czytaj także

Monika Brodka i muzyczne wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 21:01
- Lubię stawiać sobie wyzwania i wchodzić w nowe role, w których jeszcze nie miałam okazji się sprawdzić - mówi Piotrowi Metzowi Monika Brodka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Waterboys o koncertowej popularności utworów

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 07:37
- Zawsze, kiedy wychodzi nowa płyta, po reakcji publiczności na koncertach wiem, jak udane są nowe piosenki - mówi Mike Scott z zespołu The Waterboys.
rozwiń zwiń