X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kayah i Adam Bielecki gośćmi Trójki w Dublinie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 16:13
Wokalistka i alpinista odwiedzili wyjazdowe studio Programu Trzeciego Polskiego Radia w stolicy Zielonej Wyspy.
Marek Niedźwiecki i Kayah w studiu rozgłośni RT - Raidió Teilifs ireann (Donnybrook Dublin 4)
Marek Niedźwiecki i Kayah w studiu rozgłośni RTÉ - Raidió Teilifís Éireann (Donnybrook Dublin 4)Foto: Piotr Rakowski, Ambasada RP w Dublinie

Program 3 Polskiego Radia pojawił się w Dublinie na zaproszenie Ambasady Irlandii w Polsce i pomysłodawców PolskaÉire Festival 2016. Impreza, którą współorganizuje Ambasada RP w Dublinie, odbywa się w dniach 16-22 maja i promuje kulturę polską wśród Irlandczyków oraz na odwrót - pomaga przybliżyć tradycje, obyczaje, sztukę i sport mieszkańców Zielonej Wyspy naszym rodakom.

W piątek 20 maja z tamtejszej publicznej rozgłośni RTÉ - Raidió Teilifís Éireann (Donnybrook Dublin 4) Marek Niedźwiecki poprowadził specjalne wydanie "Listy Przebojów Programu Trzeciego", a następnego dnia "Markomanię".

Adam Bielecki - gość pierwszej godziny sobotniej audycji - wyjaśnił, dlaczego jest "opętany przez muzykę". Zdradził też, jakiego utworu słuchał, gdy zszedł ze szczytu Gaszerbrum I, oraz dlaczego podczas wyprawy Nanga Stego Revolution ich namiot bazowy był miejscem, które chętnie odwiedzały inne ekipy alpinistów. Wytłumaczył także, jak wygląda przygotowanie dużych wypraw w wysokie góry, i opowiedział o swoich planach na najbliższą przyszłość.

Marek Niedźwiecki i Adam Bielecki, fot. Piotr Rakowski, Ambasada RP w Dublinie Marek Niedźwiecki i Adam Bielecki, fot. Piotr Rakowski, Ambasada RP w Dublinie

Z kolei Kayah - którą można było usłyszeć w drugiej godzinie audycji - mówiła o przygotowaniach do niedzielnego (22.05) koncertu w Dublinie, jaki zagra wraz z irlandzkim zespołem folkowym Kila. Tłumaczyła również, dlaczego język celtycki jest trudniejszy niż chiński. Opowiedziała, jak wyglądają przygotowania do wydania kolejnego albumu i jak doszło do tego, że na Bali "rozwaliła system".

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Kayah (wokalista) i Adam Bielecki (alpinista)
Data emisji: 21.05.2016
Godzina emisji: 10.38, 11.27

mk

Czytaj także

LP3 z Dublina: Hey wciąż niezrównany!

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2016 21:56
Na podium "Listy Przebojów Programu Trzeciego" zapanowała stabilizacja. Hey, Brodka i Kortez wydają się być niezwyciężeni! Tym razem Marek Niedźwiecki poprowadził LP3 prosto z Dublina!
rozwiń zwiń