Katie Melua w Trójce - koncert i nowa płyta

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 16:39
Ta znakomita wokalistka o charakterystycznym głosie w przebojowy sposób podbiła serca słuchaczy na całym świecie.
Katie Melua w studiu im. Agnieszki Osieckiej
Katie Melua w studiu im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/PR

W sobotę (1 października) Program 3 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania ekskluzywnego minirecitalu Katie Melua z Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej. Początek po godz. 10.05 w "Markomanii" Marka Niedźwieckiego.

Właściwie nazywa się Ketevan Melua, urodziła się w Gruzji 32 lata temu, ale większość swojego życia prywatnego i zawodowego związała z Wielką Brytanią, gdzie wyemigrowała z rodziną w wieku 9 lat. Świat poznał ją dzięki wielkiemu przebojowi "Nine Million Bicycles" z jej drugiej płyty "Piece By Piece" (2005).

Dziś ma na koncie 6 studyjnych albumów, a kolejny - "In Winter" ukaże się już 14 października. Z tej okazji wokalistka zajrzała pod koniec września z promocyjną wizytą do Polski i zagrała solowy minirecital w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Cztery zarejestrowane wówczas utwory Trójka wyemituje w "Markomanii" Marka Niedźwieckiego w sobotę 1 października między godz. 10.05 a 12.00.

- Katie Melua i jej muzyka znakomicie sprawdzają się w warunkach akustycznego koncertu w klimatycznym Studiu im. Osieckiej. Zresztą sama wokalistka uznała nagraną wczoraj wersję jej utworu „Dreams On Fire” za lepszą od tej z płyty - mówi Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Prócz wspomnianego singla promującego album "In Winter", w "Markomanii" usłyszymy ponadto m.in. cover "Wonderful Life" z repertuaru Blacka oraz oczywiście wielki hit "Nine Million Bicycles" - wszystkie w oszczędnej, kameralnej aranżacji na głos i gitarę akustyczną.

Początek sobotniej "Markomanii" w sobotę (1 października) od godz. 10.05.