Katie Melua - minikoncert w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 10:00
Zapraszamy do wysłuchania ekskluzywnego minirecitalu artystki. Katie Melua zagrała w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Audio
  • Katie Melua z akustycznym minirecitalem w Trójce (Markomania/ Trójka)
Katie Melua w studiu koncertowym Trójki
Katie Melua w studiu koncertowym TrójkiFoto: W. Kusiński/ PR

- Katie Melua i jej muzyka znakomicie sprawdzają się w warunkach akustycznego koncertu w klimatycznym Studiu im. Osieckiej. Zresztą sama wokalistka uznała nagraną u nas wersję jej utworu "Dreams On Fire" za lepszą od tej z płyty - powiedział Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Artystka właściwie nazywa się Ketevan Melua, urodziła się w Gruzji 32 lata temu, ale większość życia związała z Wielką Brytanią. Świat poznał ją dzięki wielkiemu przebojowi "Nine Million Bicycles" z jej drugiej płyty "Piece By Piece" (2005).

Dziś ma na koncie 6 studyjnych albumów, a kolejny - "In Winter" ukaże się już 14 października. Z tej okazji wokalistka przyjechała do Polski i zagrała solowy minirecital w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Cztery zarejestrowane wówczas utwory Trójka wyemitowała w "Markomanii" Marka Niedźwieckiego w sobotę 1 października. Zapraszamy do słuchania.

PLAYLISTA:

"In Winter"

"Wonderful Life"

"Nine Million Bicycles"

"Dreams On Fire"


Czytaj także

Julia Pietrucha i jej zupełnie nowe oblicze

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 23:59
Znana i lubiana aktorka tym razem postanowiła spróbować swoich sił w muzyce. Nie tylko napisała teksty i skomponowała melodie, ale też zaśpiewała, a nawet zagrała na ukulele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Inside the Noise" - płyta z charakterem

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 15:40
- Ta płyta to zbiór naszych fascynacji. Lubimy muzykę melodyjną, chcieliśmy do tego wrócić. Lubimy też elementy rockowe - mówią o nowym albumie "Inside the Noise" jego twórcy - Basia Szelągiewicz i Darek Tarczewski.
rozwiń zwiń