Kayah: czasem trzeba przerwać ten płacz

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 15:14
Z tego właśnie powodu artystka, razem z izraelskim piosenkarzem, kompozytorem i tekściarzem Idanem Raichelem, nagrała niedawno piosenkę "Po co". - Idan jest z Tel Awiwu, a to bardzo tolerancyjne, otwarte, towarzyskie, zabawowe i słoneczne miasto - opowiadała Kayah Markowi Niedźwieckiemu.   
Audio
  • Kayah o poszukiwaniu radości w życiu i w muzyce (Markomania/Trójka)
Kayah
KayahFoto: Piotr Porębski/www.kayah.pl/materiały prasowe

Kayah Moje życie to ciągła sinusoida. Bywam nieszczęśliwa, ale nauczyłam się z tego stanu czerpać. Obecnie chcę się przede wszystkim cieszyć

- Ktoś, kto tak jak Idan Raichel, jest z Tel Awiwu, raczej nie zastanawia się nad ciemnymi stronami życia. Chociaż w jego twórczości jest sporo melancholii. Mamy więc wiele wspólnego. Lubimy czerpać z obcych tradycji i wierzyć w to jedno istnienie, które łączy ludzkość - wyznała w Trójce Kayah.

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim zdradziła też, jak doszło do jej spotkania z Idanem Raichelem i dlaczego napisanie tekstu do ich wspólnego utworu zajęło jej aż dwa lata. - On już się zdążył na mnie trzy razy pogniewać - wspominała Kayah. - W końcu spotkaliśmy się w Tel Awiwie i miałam pół dnia na napisanie tekstu. Idan ciągle gra koncerty i każdy na innym kontynencie - dodała.

W "Markomanii" Kayah opowiadała również o pomysłach na nową płytę oraz tłumaczyła, dlaczego znalazłyby się na niej przede wszystkim "pościelówki". A kiedy będziemy mogli usłyszeć ją ponownie na żywo z Goranem Bregoviciem? Więcej o tym w nagraniu audycji, w której słuchaliśmy też piosenki "Po co".

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Kayah (wokalistka)
Data emisji: 6.05.2017
Godzina emisji: 11.08

jsz/ei


Czytaj także

Kayah: coś się w moim życiu zmienia

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2015 23:10
- Muszę odbyć pewną podróż życiową, by zdecydować się na wydanie kolejnej płyty. Muszę zebrać pewne doświadczenia, nabrać do nich dystansu, nazwać emocje... To trwa. - mówi Kayah.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah i Adam Bielecki gośćmi Trójki w Dublinie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 16:13
Wokalistka i alpinista odwiedzili wyjazdowe studio Programu Trzeciego Polskiego Radia w stolicy Zielonej Wyspy.
rozwiń zwiń