Aurelia Luśnia o narodzinach płyty "Po godzinach"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:30
- Muzykę zaczęłam nieśmiało tworzyć 7 lat temu, wtedy pojawił się pomysł na płytę. Nieśmiało, ponieważ mój mąż jest kompozytorem i moją debiutancką płytę "Wracam do domu" stworzył właśnie Paweł Stankiewicz. Ale spodobało mi się pisanie piosenek i po raz pierwszy zostałam szefową - opowiada Aurelia Luśnia o powstaniu albumu "Po godzinach". 
Audio
  • Aurelia Luśnia opowiada o swojej płycie "Po godzinach" (Markomania/Trójka)
Aurelia Luśnia
Aurelia Luśnia Foto: Honorata Karapuda

Po godzinach Aurelia Luśnia.jpg

Co inspiruje artystkę? - Filmy, piosenki innych wykonawców i zasłyszane historie. Czasem po prostu przychodzi pomysł na jakąś melodię i z Asią Piwowar postanawiamy o czym piosenka ma być. To jest bardzo różnie - przyznaje Aurelia Luśnia. 

Kogo artystka najchętniej słucha poza Peterem Gabrielem, Tori Amos i Agnes Obel? Kiedy będzie można ją usłyszeć na koncercie i dlaczego jeden z planowanych występów promujących album "Po godzinach" odbędzie się na tarasie artystki? Aurelia Luśnia opowiadała także o wyzwaniach związanych z powstaniem płyty i o swojej drodze do muzyki, a także o Olsztynie z którego pochodzi i do którego wciąż lubi wracać. 


radek poświatowska 1200.jpg
Janusz Radek: spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję jej słowa

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Aurelia Luśnia (wokalista)
Data emisji: 27.05.2017
Godzina emisji: 11.07

gs/ei

Czytaj także

Łona i Webber o zmaganiach z twórczością Agnieszki Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 19:10
- Nie wyobrażałem sobie, żeby wziąć tekst Agnieszki Osieckiej i go zarapować. To nie jest napisane do rapowania. Zrobiłbym krzywdę tekstowi, Agnieszcze Osieckiej oraz duetowi Łona i Webber - mówi raper Łona.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paulina Przybysz: wyzwalam w sobie wariactwo

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 09:45
- Mam wrażenie, że w kobietach jest pewnien zew, one chcą połączyć swoje siły, w sztuce, w biznesie, na ulicy - mówi wokalistka Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń