X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Igor Herbut zdradza swoje muzyczne inspiracje

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 14:58
- Ciężko jest mi mówić o muzyce i o emocjach. Wolę być na scenie i pisać utwory. Wierzę, że bardzo dużo dałem od siebie tej płycie. bardzo jej potrzebowaliśmy - mówi wokalista zespołu "LemOn" o albumie zatytułowanym "Tu".
Audio
  • Igor Herbut opowiada o swoich muzycznych inspiracjach i pracy nad płytą LemOn "Tu" (Markomania/Trójka)
Igor Herbut Marek Niedźwiecki
Igor Herbut Marek NiedźwieckiFoto: Aleksandra Budka

pap_20150904_1PY 1200.jpg
Igor Herbut o tożsamości, muzyce i miłości

Jak wspomina muzyk pierwszym przystankiem w pracy nad płytą "Tu" był Beskid Niski i stara łemkowska drewniana chata. Następnym zaś Nowy Jork i MoMA, muzeum sztuki nowoczesnej, oglądany tam obraz Jacksona Pollocka "Numer 1" zainspirował kolejny utwór. Artystą ważnym dla Igora Herbuta jest także Grzegorz Ciechowski. - To niedościgniony geniusz. Staram się szukać w tym co robił inspiracji - deklaruje.

Marek Niedźwiecki przyznaje, że najnowszej płyty zespołu "LemOn" posłuchał zmuszony przez koleżankę. Jak mówi zakładał jednak, że wyłączy ją po kilku minutach, ale... - Wcisnęło mnie w fotel i zostałem tak na parę godzin i od tej pory jestem Waszym fanem" - deklaruje gospodarz "Markomanii".

Igor Herbut opowiadał także o tym, co czuje, gdy słucha swoich piosenek w radio i czemu najnowsza płyta LemOn ma klaustrofobiczny nastrój. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Igor Herbut (wokalista, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu LemOn)
Data emisji: 24.06.2017
Godzina emisji: 11.09

gs/mz

Czytaj także

Janusz Radek: spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję jej słowa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:20
- Tak nagraliśmy całą płytę by nie przeszkadzać słowom - powiedział wokalista Janusz Radek o albumie "Kim Ty jesteś dla mnie". Płyta jest efektem projektu Poświatowska/Radek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Stańko: muzyka improwizowana to wolność

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:51
Muzyk był gościem Marka Niedźwieckiego w sobotnie przedpołudnie. Tematem rozmowy z artystą była wydana niedawno płyta "December Avenue".
rozwiń zwiń