Igor Herbut zdradza swoje muzyczne inspiracje

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 14:58
- Ciężko jest mi mówić o muzyce i o emocjach. Wolę być na scenie i pisać utwory. Wierzę, że bardzo dużo dałem od siebie tej płycie. bardzo jej potrzebowaliśmy - mówi wokalista zespołu "LemOn" o albumie zatytułowanym "Tu".
Audio
  • Igor Herbut opowiada o swoich muzycznych inspiracjach i pracy nad płytą LemOn "Tu" (Markomania/Trójka)
Igor Herbut Marek Niedźwiecki
Igor Herbut Marek NiedźwieckiFoto: Aleksandra Budka

pap_20150904_1PY 1200.jpg
Igor Herbut o tożsamości, muzyce i miłości

Jak wspomina muzyk pierwszym przystankiem w pracy nad płytą "Tu" był Beskid Niski i stara łemkowska drewniana chata. Następnym zaś Nowy Jork i MoMA, muzeum sztuki nowoczesnej, oglądany tam obraz Jacksona Pollocka "Numer 1" zainspirował kolejny utwór. Artystą ważnym dla Igora Herbuta jest także Grzegorz Ciechowski. - To niedościgniony geniusz. Staram się szukać w tym co robił inspiracji - deklaruje.

Marek Niedźwiecki przyznaje, że najnowszej płyty zespołu "LemOn" posłuchał zmuszony przez koleżankę. Jak mówi zakładał jednak, że wyłączy ją po kilku minutach, ale... - Wcisnęło mnie w fotel i zostałem tak na parę godzin i od tej pory jestem Waszym fanem" - deklaruje gospodarz "Markomanii".

Igor Herbut opowiadał także o tym, co czuje, gdy słucha swoich piosenek w radio i czemu najnowsza płyta LemOn ma klaustrofobiczny nastrój. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Igor Herbut (wokalista, kompozytor, autor tekstów, założyciel zespołu LemOn)
Data emisji: 24.06.2017
Godzina emisji: 11.09

gs/mz

Czytaj także

Janusz Radek: spotykam się z Haliną, gdy potrzebuję jej słowa

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 14:20
- Tak nagraliśmy całą płytę by nie przeszkadzać słowom - powiedział wokalista Janusz Radek o albumie "Kim Ty jesteś dla mnie". Płyta jest efektem projektu Poświatowska/Radek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Stańko: muzyka improwizowana to wolność

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 12:51
Muzyk był gościem Marka Niedźwieckiego w sobotnie przedpołudnie. Tematem rozmowy z artystą była wydana niedawno płyta "December Avenue".
rozwiń zwiń