Kuba Badach nareszcie solo!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 13:00
– Jestem ogromnym fanem tego, co zrobiłeś – mówi Marek Niedźwiecki o nowej płycie "Oldschool" Kuby Badacha.
Audio
  • Kuba Badach o swojej solowej płycie "Oldschool" (Markomania/Trójka)
Kuba Badach i Marek Niedźwiecki
Kuba Badach i Marek NiedźwieckiFoto: Aleksandra Budka

Muzyk, który odwiedził studio Trójki, opowiadał naszym słuchaczom o zbliżającym się pierwszym w swojej karierze solowym albumie.

W rozmowie z Markiem Niedźwieckim pojawiło się także wspomnienie z zeszłego roku, kiedy to artysta przybył do radiowego studia w roli prowadzącego "Markomanię".

---

Premiera płyty "Oldschool" planowana jest na 6 października, jednak utwór ją zapowiadający  "Życie" znany jest już słuchaczom Trójki. Od jakiegoś czasu mogą bowiem oddawać na niego swoje głosy na "Liście Przebojów". Kuba Badach, od wielu lat obecny na polskiej scenie muzycznej, wydaje pierwszy w pełni autorski album i tak oto tłumaczy jego tytuł: "Dla mnie oldschool jest pewnym hasłem odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami".
 
Płyta zawiera kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne brzmienie zespołu Kuby Badacha znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny". Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Kuba Badach (muzyk)
Data emisji: 23.09.2017
Godzina emisji: 12.09

mat.promocyjne/iwo

Czytaj także

Michał Urbaniak: sampluję samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 13:00
– Tyle lat byłem samplowany przez hiphopowców i nie tylko, że na najnowszej płycie postanowiłem samplować samego siebie – mówi artysta, zapowiadając nowy album projektu Urbanator. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz o najnowszej płycie i… przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 17:50
– Nie przejmuję się tym. Udaję, że jestem świeża, lekka i zwinna. Biegam po scenie, zagłuszam myślenie o przemijaniu – przyznaje piosenkarka. 
rozwiń zwiń