Girls On Fire – tercet z ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 14:00
Girls On Fire to trzy przyjaciółki: Joanna Cholewa, Marta Dzwonkowska oraz Monika Wiśniowska-Base. Pochodzące z Wrocławia trio znane jest z utworu "Siła kobiet" oraz serii piosenek wspierających polską reprezentację piłkarską w trakcie Euro 2016.
Girls of Fire
Girls of FireFoto: Grzegorz Cholewa/materiały prasowe

Zespół przygotował także swoją propozycję na Eurowizję 2018 – utwór "Break the Walls" i właśnie o eurowizyjnych marzeniach panie z Girls On Fire rozmawiały z Markiem Niedźwieckim w Trójkowym studiu.

– Utwór "Break the Walls" powstał specjalnie na Eurowizję. Zainspirowało nas tegoroczne hasło konkursu "All Aboard" – "Wszyscy na pokład". Postanowiłyśmy stworzyć piosenkę, która będzie niosła ideę łączenia ludzi, po to, żebyśmy byli razem, bo czasy są niespokojne – opowiadają członkinie zespołu Girls On Fire.

Jakie wspomnienia związane z poprzednimi edycjami Eurowizji mają goście Marka Niedźwieckiego? Jak wyglądają preselekcje do tego konkursu? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" >>>

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: zespół Girls On Fire
Data emisji: 3.02.2018
Godziny emisji: 11.12, 12.08

ml/mz

Czytaj także

Kosmiczne surfowanie z niXes Ani Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 14:00
Zespół niXes został utworzony przez Kubę Galińskiego, Anię Rusowicz i jej męża Huberta Gasiula. Swoją muzykę określają jako "neo hippie surf cosmic music" lub po prostu "neo hippie". Co stoi za tymi tajemniczymi określeniami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malé české blues, czyli Jaromir Nohavica gościem Marka Niedźwieckiego!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 22:01
– W życiu nie uwierzyłbym, że moja piosenka mogłaby być na "Liście Przebojów Trójki" wyżej niż takie legendy jak U2 czy Led Zeppelin – mówi Jaromir Nohavica.
rozwiń zwiń