X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Passent: Seweryn Krajewski jest prawdziwym artystą

Seweryn Krajewski współpracował z Agnieszką Osiecką od lat 70. do śmierci poetki w 1997 roku. Duet stworzył wiele popularnych utworów, ale na "Strofkach" znajdziemy te napisane na potrzeby programu "Z pamiętnika szalonej gospodyni".
Agata Passent i Marek Niedźwiecki
Agata Passent i Marek Niedźwiecki Foto: Ola Budka/PR
O Audycji
Tytuł Markomania 24 lutego godz. 12:07 24.02.2018 12:07
Opis

W latach 80. Agnieszka Osiecka pisała poetyckie odpowiedzi na listy telewidzów, a Seweryn Krajewski układał do nich muzykę. Choć piosenki były już wydane na płycie, nowa edycja jest starannie uporządkowana i uzupełniona. 

– Kocham twórczość i postać Seweryna Krajewskiego. Jest prawdziwym artystą. W tym sensie, że bardzo chroni swoje prywatne życie. Jest przeciwieństwem tzw. celebryty. Jest tak dyskretny, że mało wpuszcza do swojego świata i mało z tego świata wychodzi – mówi Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 


Okładka płyty "Strofki" z muzyką Seweryna Krajewskiego i tekstami Agnieszki Osieckiej Okładka płyty "Strofki" z muzyką Seweryna Krajewskiego i tekstami Agnieszki Osieckiej
Playlista
Tagi

Playlista