Eurowizja i telewizja w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 15:16
Do kolejnego wydania swojej autorskiej audycji Marek Niedźwiecki zaprosił trzech gości. O krajowych eliminacjach do Eurowizji rozmawiał z zespołem Happy Prince, a o autorskim albumie i singlu z popularnego serialu z MaJLo – obiecującym artystą młodego pokolenia.
Audio
  • Pierwsza godzina audycji, której gośćmi byli Tomasz Stawarz i Kuba Prachowski z zespołu Happy Prince (Markomania/Trójka)
  • Druga godzina audycji, której gościem był Maciej Milewski "MaJLo" (Markomania/Trójka)
Maciej Milewski MaJLo (z lewej) z Markiem Niedźwieckim (z prawej)
Maciej Milewski "MaJLo" (z lewej) z Markiem Niedźwieckim (z prawej)Foto: Ola Budka/PR

W pierwszej części "Markomanii" gościł zespół Happy Prince. Tomasz Stawarz i Kuba Prachowski opowiadali o nadchodzących eliminacjach do Eurowizji, w których wezmą udział. – Nie denerwujemy się za bardzo. To tylko trzy minuty życia. Podchodzimy do tego tak, jak powinno się podchodzić – mówi Tomasz Stawarz.

Regulamin konkursu wymaga od artystów napisania piosenki nie dłuższej niż trzy minuty. W utworze zespołu Happy Prince jest jeszcze jeden refren, lecz on się nie pojawi podczas polskich eliminacji do Eurowizji. – Ubolewam nad tym. Drugi refren dodaje uroku piosence, uzupełnia ją. Na płycie na sto procent będzie dłuższa wersja – tłumaczy Kuba Prachowski.


Tomasz Stawarz i Kuba Prachowski – zespół Happy Prince
Tomasz Stawarz (z lewej) i Kuba Prachowski (z prawej) z Markiem Niedźwieckim (w środku)

W drugiej części audycji Marek Niedźwiecki rozmawiał z Maciejem Milewskim, znanym również jako MaJLo. Jego singiel "The Bird's Song" pojawia się w czołówce serialu "Diagnoza". Artysta aktualnie pracuje nad swoim nowym albumem.

– Nie wiem, jak to się stało, że piosenka znalazła się w czołówce serialu. Zostałem poinformowany, że się spodobała. Do tej pory nie wiem, kto za tym stoi to – tłumaczy Maciej Milewski.

Jego nowa płyta jest już gotowa, ale w sklepach jeszcze jej nie dostaniemy. Aktualnie jest możliwość zakupu albumu przez internet. W internetowych serwisach muzycznych utwory MaJLo mają kilkanaście milionów wyświetleń. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Tomasz Stawarz i Kuba Prachowski (Happy Prince), Maciej Milewski "MaJLo"
Data emisji: 3.03.2018
Godziny emisji: 11.09, 12.07

kw/mk

Czytaj także

Girls On Fire – tercet z ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 14:00
Girls On Fire to trzy przyjaciółki: Joanna Cholewa, Marta Dzwonkowska oraz Monika Wiśniowska-Base. Pochodzące z Wrocławia trio znane jest z utworu "Siła kobiet" oraz serii piosenek wspierających polską reprezentację piłkarską w trakcie Euro 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent: Seweryn Krajewski jest prawdziwym artystą

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 12:07
Seweryn Krajewski współpracował z Agnieszką Osiecką od lat 70. do śmierci poetki w 1997 roku. Duet stworzył wiele popularnych utworów, ale na "Strofkach" znajdziemy te napisane na potrzeby programu "Z pamiętnika szalonej gospodyni".
rozwiń zwiń