"Dariomania" Darii Zawiałow

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 13:00
W tym wyjątkowym wydaniu "Markomanii" Daria Zawiałow, zastepując Marka Niedźwieckiego, po raz pierwszy w życiu poprowadziła audycję na żywo. A wszystko to na antenie Trójki!
Daria Zawiałow
Daria ZawiałowFoto: Aleksandra Budka/PR

Okrzyknięta odkryciem sceny alternatywnej Daria Zawiałow debiutowała w 2016 roku singlem "Malinowy chruśniak". Wyśpiewała nim sobie nagrodę w Konkursie Debiutów w Opolu, a rok później ukazał się jej pierwszy krążek "A kysz!" doceniony przez słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. Otrzymała 5 nominacji do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2018 w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku, Album Roku Alternatywa, Utwór Roku (za utwory "Na skróty" oraz "Jeszcze w zielone gramy") oraz Teledysk Roku.

Piosenka "Jeszcze w zielone gramy" ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Jerzego Matuszkiewicza w interpretacji Darii Zawiałow powstała na potrzeby filmu "Plan B" Kingi Dębskiej. Słuchacze Trójki pokochali cover Darii, który od 15 tygodni utrzymuje się na Liście Przebojów Programu Trzeciego, w tym czterokrotnie w zestawieniu triumfował.

Daria Zawiałow przyznaje, że prywatnie jest słuchaczką Trójki, dlatego tym bardziej cieszy się z wyjątkowej roli prowadzącej sobotnią "Markomanię". Programem rządził muzyczny eklektyzm. Usłyszeliśmy ulubione utwory wokalistki, muzykę polskich i zagranicznych artystów, którzy ją fascynują i inspirują.

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Markomania" z 17 marca 2018 r. >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Markomania" z 17 marca 2018 r. >>>

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Daria Zawiałow
Data emisji: 17.03.2018
Godzina emisji: 11.08, 12.07

ml/mk

Zobacz także

Czytaj także

Daria Zawiałow: gramy Młynarskiego ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:00
– Nie spodziewałam się, że moja wersja "Jeszcze w zielone gramy" zostanie tak odebrana. Ludzie, którzy nie znali mojej muzyki dzięki temu utworowi zaczęli słuchać także mojego autorskiego materiału – mówi Daria Zawiałow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Makowicz: codziennie pracuję nad muzyką

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 12:00
Gościem audycji był Adam Makowicz. 16 marca miała premierę jego płyta pt. "Swinging Ivories", wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
rozwiń zwiń