Artur Andrus: zawsze chciałem napisać piosenkę dla Franka Sinatry

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 13:00
– Pomyślałem, że napiszę ją teraz. Wiem, że on nie bardzo może wykonać ten utwór, dlatego ja to robię – mówił Artur Andrus, opisując kulisy powstania "Stargard In The Night".
Audio
  • Artur Andrus o prawdzie ukrytej w jego piosenkach (Markomania/Trójka)
Artur Andrus w Studiu Muzycznym PR im. A. Osieckiej w radiowej Trójce
Artur Andrus w Studiu Muzycznym PR im. A. Osieckiej w radiowej TrójceFoto: W. Kusiński/PR

Okładka albumu Artur Andrus "Sokratesa 18" Okładka albumu Artur Andrus "Sokratesa 18"

– Wymyśliłem sobie, że Frank Sinatra przyjeżdża na dwa występy do Stargardu i Kalisza. Zastanawiałem się nad tym, co musiałbym napisać, żeby odniósł oszałamiający sukces? – wspomina Artur Andrus. 

Singiel "Od Jokohamy do Fujisawy" już króluje na Liście Przebojów Programu Trzeciego, a to dopiero początek! Nowa płyta Artura Andrusa zatytułowana "Sokratesa 18", z której pochodzi także utwór "Stargard In The Night", dostępna jest od 20 kwietnia. Jest o podróżach – tych dalekich i bliskich, o miejscach – takich, w których był i takich, w których go nie było, bo niektóre nawet nie istnieją, oraz o uczuciach – własnych i cudzych. 

andrus artur koncert_1200.jpg
LP3: Artur Andrus na szczycie!

– Muzycznie tutaj całość wymyślił Łukasz Borowiecki. On wszystko zaaranżował, zaprosił kolegów. Chciałem mu za to serdecznie podziękować. Bardzo się cieszę z tej współpracy – podkreśla artysta. 

W "Markomanii" Artur Andrus opowiada o narodzinach kolejnych piosenek, inspirowanych m.in. przygodami Krzysztofa Łoniewskiego w Japonii czy urzędowym wezwaniem do sądu osoby urodzonej ponad 130 lat temu, a także o zaskakującym duecie z Dorotą Miśkiewicz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Artur Andrus (artysta kabaretowy, pisarz, piosenkarz)
Data emisji: 21.04.2018
Godziny emisji: 11.08

gs/kw

Czytaj także

"Markomania" prosto z festiwalu Trójka Górom

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2018 12:00
Honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski opowiadał w audycji o zbliżającej się rywalizacji w ramach 42. Biegu Piastów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eurowizja i telewizja w "Markomanii"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 15:16
Do kolejnego wydania swojej autorskiej audycji Marek Niedźwiecki zaprosił trzech gości. O krajowych eliminacjach do Eurowizji rozmawiał z zespołem Happy Prince, a o autorskim albumie i singlu z popularnego serialu z MaJLo – obiecującym artystą młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławek Uniatowski: na dobre rzeczy trzeba czekać

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 13:00
W sobotniej "Markomanii" usłyszeliśmy najnowszy singiel Sławka Uniatowskiego, zapowiadający jego debiutancki album. Połączyliśmy się także ze Szczecinem i zespołem Sklep z Ptasimi Piórami.
rozwiń zwiń