Krzysztof Napiórkowski: zaryzykowałem i dzięki temu powstała muzyka żywa

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2018 13:00
"Semi Electric" to najnowsza płyta Krzysztofa Napiórkowskiego – producenta, instrumentalisty, kompozytora i autora tekstów.
Audio
  • Krzysztof Napiórkowski i jego żywa muzyka (Markomania/Trójka)
Krzysztof Napiórkowski
Krzysztof NapiórkowskiFoto: mat. prasowe/Anna Powierża

Na albumie znajdziemy prawie 50 minut muzyki podzielonej na 13 utworów – w większości do tekstów Krzysztofa, ale pojawiają się także trzy zjawiskowe poematy Dylana Thomasa w przekładzie Stanisława Barańczaka, w tym słynny "Do not go gentle into that good night" ("Nie wchodź łagodnie do tej dobrej nocy"), a także jeden wiersz Bolesława Leśmiana i jeden tekst Joanny Kondrat.


Okładka płyty "Semi Electric" Krzysztofa Napiórkowskiego (wyd. Universal) Okładka płyty "Semi Electric" Krzysztofa Napiórkowskiego (wyd. Universal Music Polska)

Krzysztof Napiórkowski nagrał pięć albumów solowych, współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Majewskim, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Zdobył kilkanaście nagród na największych festiwalach twórczości studenckiej m.in. Poetycka Dolina w Warszawie, Spotkania Zamkowe w Olsztynie i wielu innych.


Marek Niedźwiecki i Krzysztof Napiórkowski fot. Aleksandra Budka Marek Niedźwiecki i Krzysztof Napiórkowski (fot. Aleksandra Budka)

– Od mojej płyty "Introspekcja" minęło 10 dobrych lat. Udało mi się zrealizować wiele ciekawych projektów, nagrać kilka albumów. Miałem szczęście, że na moim debiucie pojawił się Grzegorz Turnau. Współpraca z nim była fantastyczna. Potem były kolejne i teraz, w 2018 roku, mamy "Semi Electric". Przygotowałem te piosenki, wśród których znalazły się nowe i stare utwory, z których do tej pory nie byłem do końca zadowolony. Pracuję z moimi fantastycznymi przyjaciółmi, z którymi zgraliśmy się niesamowicie i to sprawiło, że wiele utworów zyskało nowe życie – opowiada gość Marka Niedźwieckiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Goście: Krzysztof Napiórkowski (muzyk)
Data emisji: 28.04.2018
Godziny emisji: 12.08

ml/mk

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska i muzyka pełna prawdziwych uczuć

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 12:00
– Jestem bardzo zadowolona z "Butterflies". Nie przesadzaliśmy z aranżacjami, ale jest tu bardzo dużo serca – opowiada o swojej nowej płycie Basia Trzetrzelewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buslav: nie gonię za modą i tym, co jest "fajne"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 12:00
 "Liczę do 10" to odpowiedź Buslava na zbliżające się lato.
rozwiń zwiń