Katie Melua zagrała w "Markomanii"!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 13:00
W środę 3 października lubiana w naszym kraju Katie Melua wystąpiła w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Emisji zarówno koncertu, jak i rozmowy z Katie Melua na antenie Programu 3 Polskiego Radia można było posłuchać w sobotę 6 października w audycji "Markomania".

Okazją do spotkania z artystką była premiera dwupłytowej kompilacji jej najważniejszych utworów pt. "Ultimate Collection". Dokładnie 15 lat od wydania debiutanckiego albumu oraz singlowego hitu "Call Off The Search", Katie Melua postanowiła podzielić się ze słuchaczami zbiorem składającym się z jej 30 ulubionych piosenek z 7 albumów studyjnych, w tym coverem "Fields Of Gold". W zestawie podsumowującym dotychczasową karierę wokalistki nie zabrakło również premierowych piosenek, czyli "Bridge Over Troubled Water" i autorskiej interpretacji evergreenu "Diamonds Are Forever" z repertuaru Shirley Bassey do siódmego filmu o przygodach Jamesa Bonda o tym samym tytule.

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 6 października 2018 >>>

Tu można posłuchać drugiej godziny "Markomanii" z 6 października  2018 >>>

Płyta "Ultimate Collection" ukazała się na całym świecie 5 października, ale przedpremierowe spotkanie z fragmentami tego repertuaru odbyło się już w środę 3 października przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. Ekskluzywny mini-recital w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej poprzedził wywiad, który przeprowadził z wokalistką Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki.

Wydawcą albumu "Ultimate Collection" i współgospodarzem wydarzenia została wytwórnia Dream Music & Dream Books.

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Katie Melua (wokalistka)
Data emisji: 6.10.2018
Godzina emisji: 11.09, 12.14

materiały prasowe/ml

Czytaj także

Katarzyna Wodecka-Stubbs: repertuar dobrany jest według wyborów taty

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:00
– Zależało nam na tym, żeby te utwory miały swoją barwę i taką moc, jaką tata by zachował. Mówię nie tylko o aranżach, ale o sposobie śpiewania i o świetle tej muzyki – mówi córka Zbigniewa Wodeckiego, wspominając decyzję o zaproszeniu poszczególnych artystów do pracy nam albumem "Dobrze, że jesteś".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska o poszukiwaniu odpowiedzi na ważne pytania

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 13:00
 – Chodziło mi o to, żeby być pocieszną dla normalnych, zwykłych ludzi, takich jak ja. Żeby się dalej ławiej żyło – deklaruje artystka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

BAiKA: rozwinęliśmy się i mamy apetyt na więcej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 13:00
W lutym ukazała się debiutancka płyta zespołu BAiKA. Muzyczny duet tworzą Piotr Banach, założyciel i lider takich zespołów jak: Hey i Indios Bravos, i Katarzyna "Kafi" Sondej, grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. 
rozwiń zwiń