Matt Dusk: w tę płytę włożyliśmy mnóstwo pracy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 13:15
W tym wydaniu "Markomanii" do Trójkowego studia zawitał gość specjalny, czyli Matt Dusk, który opowiedział o swojej najnowszej płycie, ale nie tylko! 
Audio
  • Matt Dusk gościem Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Matt Dusk i Marek Niedźwiecki
Matt Dusk i Marek Niedźwiecki Foto: Darek Kawka

melua katie_5304 melua 1200.jpg
Katie Melua zagrała w "Markomanii"!

– W ostatnią płytę włożyliśmy mnóstwo pracy. Wyzwaniem było napisanie dziesięciu zupełnie nowych piosenek, które będą brzmiały jak te wydawane w latach sześćdziesiątych – tłumaczy Matt Dusk. – W Finlandii nagrywałem wokale, bo tam nie zachodzi słońce. W Czechach nagrywaliśmy orkiestrę, a big band w Toronto – zdradza kulisy powstawania płyty. 

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 24 listopada 2018 >>>

Tu można posłuchać pierwszej godziny "Markomanii" z 24 listopada 2018 >>>

Matt Dusk zaprasza na pokład "JetSetJazz". Swoim najnowszym albumem artysta przypomina czasy, w których latanie było bardziej niż glamour, a muzyka jazzowa niepodzielnie rządziła. Najnowsza płyta Matta Duska to nostalgiczna podróż do lat 60., kiedy podróżowanie było luksusem, cele – egzotyczne, a muzyka – niezapomniana.

"JetSetJazz" to dziesięć oryginalnych kompozycji nagranych z big bandem i orkiestrą – dokładnie tak, jak robiło się to w latach 60. Są swingujący artyści i jest Matt Dusk – piosenkarz, kompozytor, producent, aranżer i zapalony muzykolog z doskonałym nazwiskiem… Jak dla osoby, której urok uwalnia się, kiedy zbliża się noc, a publiczność oczekuje na występ.

Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Gość: Matt Dusk (muzyk)
Data emisji: 24.11.2018
Godzina emisji: 11.14, 12.09

mat. promocyjne/kw

Czytaj także

Grzegorz Turnau: to są piosenki z mojego prywatnego "songbooka"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 13:15
Artysta opowiedział o swojej anglojęzycznej płycie "Bedford school", na którą złożyły się utwory towarzyszące mu od dzieciństwa i te które ukształtowały go jako piosenkarza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mela Koteluk: nie miałam presji tworząc ten album

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 21:45
Mela Koteluk pojawiła się w ostatniej godzinie "Listy przebojów Trójki". Artystka porozmawiała z Markiem Niedźwieckim o swojej najnowszej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka: zawsze wolałem być biedny, niż robić coś innego

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:00
"Ławeczka-bajeczka" Stanisława Soyki jest w dniu dzisiejszym Trójkową piosenką dnia. Jest to również zapowiedź nowego albumu artysty.
rozwiń zwiń