X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Cygan: utwory z "Białania" pisałem ponad 30 lat

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:30
Gościem Marka Niedźwieckiego był Jacek Cygan, który mówił o płycie "Białanie" z kolędami, pastorałkami i zimowymi piosenkami skomponowanymi do jego tekstów.
Audio
  • Jacek Cygan gościem Marka Niedźwieckiego (Markomania/Trójka)
Jacek Cygan i Marek Niedźwiecki
Jacek Cygan i Marek NiedźwieckiFoto: Aleksandra Budka/PR

Zaczęło się od "Na stary rok" dla Grażyny Łobaszewskiej, potem była "Kolęda rozsianych po świecie" do muzyki Seweryna Krajewskiego, potem "Święta z bajki" dla Edyty Geppert, dalej "Dziś nadzieja rodzi się" z Ryszardem Rynkowskim. I tak to trwa aż do dzisiaj, kiedy najnowsze utwory nagrali Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, Józef Skrzek czy Igor Herbut. Wszystkie kolędy i pastorałki jednakowo osobiste, normalne i szczere.

– "Białanie" przyszło mi do głowy jako nazwanie stanu oczekiwania na święta i przeżywania ich. Święta Bożego Narodzenia mamy zakodowane gdzieś w dzieciństwie i one zawsze musiały być białe, więc to "białanie" jest dzisiaj dla mnie pojęciem prawdziwym – tłumaczy Jacek Cygan.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której ceniony autor tekstów wspomina również magiczne nagranie "Kolędy rozsianych po świecie" przez Seweryna Krajewskiego w Trójce i odpowiada na pytanie, czy uważa się za ojca polskiej piosenki. 

***

Tytuł audycji: Markomania
Prowadzi: 
Marek Niedźwiecki
Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych)
Data emisji:
8.12.2018
Godzina emisji:
11.05, 12.09

kg/mk

Czytaj także

Grzegorz Turnau: to są piosenki z mojego prywatnego "songbooka"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2018 13:15
Artysta opowiedział o swojej anglojęzycznej płycie "Bedford school", na którą złożyły się utwory towarzyszące mu od dzieciństwa i te które ukształtowały go jako piosenkarza. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matt Dusk: w tę płytę włożyliśmy mnóstwo pracy

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 13:15
W tym wydaniu "Markomanii" do Trójkowego studia zawitał gość specjalny, czyli Matt Dusk, który opowiedział o swojej najnowszej płycie, ale nie tylko! 
rozwiń zwiń